Hands-free sunnib ettevaatusele

Indrek Kald 01. veebruar 2001, 00:00

Peakomplekti esmakasutamine nõuab harjumist ? kui telefon ei võimalda sissetulevate kõnede grupeerimist, siis automaatse vastamise puhul tuleb olla valmis kõikidele kõnedele vastamiseks. Grupeerimise korral saab seada telefoni vastama ainult eelnevalt märgitud numbritelt tulevatele kõnedele. Nii ei üllata telefonikasutajat ebameeldiv kõne.

Autos mobiiltelefonide lisavarustust kasutavatel inimestel soovitab Q GSMi suhtekorraldusjuht Jaana Aduson lisaks autokomplektile ka kantavat peavarustust. ?Autos ei pruugi ju üksi viibida, kuid kõiki kõnesid ei saa läbi kõlarite pidada,? selgitab ta.

Marco Jürlau Mäkitorppast sõnab, et käsi vabaks jätva lisaseadmega taskutelefoni peaks panema automaatvastamise re?iimile, mis tähendab kõne algust kahe helisemiskorra järel. Siis ei tule pidevalt Ericssonil yes-i või Nokial rohelist klahvi vajutada, põhjendab ta.

On ka peakomplekte, mille juhtme küljes on kõne vastuvõtunupp. Osade peakomplektide puhul saab ka helistada ilma numbriklahve kasutamata, nimelt võimaldab Ericssoni mudelitele T20s, T28s ja R320s sobiv peakomplekt häälvalimist.

Peakomplekti eeliseks on võimalus kasutada seda nii autos kui autost väljas. Lisaks on selle väljavahetamine kümneid kordi odavam, kui tekib soov osta teist marki telefon, mis ei pruugi sobituda autosse paigaldatud hands-free varustusega.

Kuigi enamikule Eestis müüdavatele mobiiltelefonidele saab poest kaasa osta ka peakomplekti või spetsiaalse autovarustuse, ei ole siiski iga telefoniga võimalik lisaseadet kasutada. Näiteks aastatetagusele menutelefonile Nokia 2110 ei toodetudki ametlikult peakomplekti, küll aga autovarustust. Samas võib Nokia 2110-le leida poodidest mitteoriginaalseid lisaseadmeid. Need maksavad originaalidest mitu korda vähem, kuid jäävad alla nii helikvaliteedilt kui töökindluselt.

Hallo! kaubamärki kasutava ASi Telefonipood mobiilsideandmete tootejuht Virgo Pai nimetab ilma hands-free seadmeta telefonina Boschi mudelit 509, kuid seda telefoni ei ole ka eriti palju ostetud.

Pai ütlusel on liiklusseaduse muudatuse tõttu hands-free seadmete müük oluliselt kasvanud. Varem müüs Hallo! kümme Nokia peakomplekti nädalas, nüüd 300. Mullu jaanuaris osteti Hallost 15 Nokia 5110-le sobivat autovarustuse komplekti, tänavu sama ajaga sada.

Mobiilide ametlikel edasimüüjatel tuleb peakomplektide osas konkureerida ka kasutatud toodete turuga. Uus originaalpeakomplekt maksab 600-700 krooni, kasutatu saab mitu korda odavamalt. Uus autovarustus on kallim, ulatudes hinnalt 3000 krooni alla.

Trükikoja Kroonpress müügidirektor Rain Väät nimetas eilset mobiili peakomplekti ostmist ajutiseks lahenduseks. Minu ametiauto liising saab varsti läbi ja uue auto plaanin osta juba koos korraliku hands- free?ga, selgitas ta. Kõrvas tolknev juhe häirib veidi, kuid harjusin kiiresti, kommenteeris ta eile õhtul mobiili peakomplekti kasutamise esimesi tunde.

Seni on ta pikemateks telefonikõnedeks, kus on vaja ka märkmeid teha, auto tee äärde seisma jätnud.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing