Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kas Nool võidab?

02. veebruar 2001, 00:00

3.?4. veebruarini peetakse Tallinna spordihallis rahvusvahelist seitsmevõistlust Reval Hotels Cup. Käesoleva aasta võistlusel teevad kaasa 18 mitmevõistlejat 9 riigist.

Homme-ülehomme toimub Tallinna spordihallis rahvusvaheline seitsmevõistlus Reval Hotels Cup. Sel aastal peetav võistlus on järjekorranumbrilt neljas. Erki Noole nime all alustanud ja populaarsust kogunud võistlus on nime muutuse läbi teinud ? Erki Noole Reval Cupist sai sellel aastal Revals Hotels Cup.

Tänavu võtavad võistlusest osa 18 mitmevõistlejat 9 riigist.

Peamiseks publiku magnetiks on Sydney OMi hõbedamees Roman Sebrle (T?ehhi). Kõrgete kohtade eest hakkavad Tallinnas võistlema ka Jon Arnar Magnusson (Island), Lev Lobodin (Venemaa), Aleksander Jurkov (Ukraina) ja Chiel Warners (Holland) . Erki Nool ise on seadnud eesmärgiks, nii nagu ka eelmisel aastal, 6100 punkti ning koha esikolmikus. ?See annaks juba väikese rahulolu,? kommenteerib ta. Võimalust, et keegi püstitab võistlusel maailmarekordi, hindab ta aga väikeseks (maailmarekordi eest auhind 1000 USD). ?Kõige lähemal maailmarekordi püstitamisele on vast Sebrle, kuid selleks peaks tal õnnestuma tema ?kirstunael? ? teivashüpe. Võimaluse rekordit pürgida annaks teivashüppes 5 meetrit.? Huvitavaimaks tõotavad olümpiavõitja arvates kujuneda alad, mis ajaliselt kauem kestavad. ?Esimesel päeval kõrgushüpe, teisel teivashüpe.? Võistluse suurhetk on aga 1000 meetri jooks. ?Kindlasti selgub alles siis ka medalikolmik. Alati on see nii olnud ning ma ei näe põhjust, miks see seekord teisiti peaks olema.? Võistluse kolm tugevamat Erki Noole arvates, kui Erki Nool ennustusest puutumata jätta, võiks tema arvates olla järgmine: 1. Seberle, 2. Magnusson ja 3. Jurkov.

Sellel aastal on Erki Nool andnud võimaluse ?suurtega? rinda pista ka noortele sportlastele. Võistlusel osalevad juunioride MMil viienda koha saanud Indrek Turi ning Madis Kallas. ?Erki Noole enda kergejõustikukooli õpilased on veel väikesed ja suuremad saavutused on neil alles ees. Esimesed kullavärvi medalid saadi aga möödunud nädalavahetusel toimunud Eesti meistrivõistlustel,? kommenteerib kergejõustikukooli direktor Art Arvisto. Erki Nool ise loodab, et esimesed tõsisemalt võetavad tulemused saadakse ehk kahe aasta pärast.

Mitte kõigil ei ole oma fännklubi. Erki Noolel on. Klubi loodi

1997. aastal Viljandimaal ning sinna kuulub inimesi Tallinnast, Tartust, Pärnust, Viljandimaalt ja mujaltki. Suuremal või vähemal määral fänniklubiga seotud inimesi on ca 200. Koos käiakse võistlusi vaatamas ning korraldatakse üritusi ? suve- ja talvepäevi. Fänniklubi tegevusest võtab võimaluse korral osa ka Erki Nool ise. ?Spordipäevadel on Erki kohtuniku rollis,? räägib klubi üks eestvedajaid Mati Märtson. Mati Märtson iseloomustab Erkit kui väga sõbralikku inimest, kes oma fänniklubist palju peab ning ka ise sidet otsib. Samuti kuulub Erkile sõnaõigus vajaduse korral fänniklubi tegevus lõpetada. Alates 1997. aastast on fännid Erki Noolt saatnud kõikidel võistlustel, välja arvatud Hea Tahte Mängud 1998. aastal. Käidud on sellistes eksootilistes maades nagu Jaapan ja Austraalia. Fänniklubi järgmine ?reis? tuleb aga lühike ? see viib Tallinna spordihalli. Kaasa võetakse Mati Märtsoni sõnul ?tuju ja trummid? ning ära võib fänniklubi tunda eriliste särkide järgi.

Erki Noole kergejõustikukool asutati 1998. aastal. Alustati ühe treeneriga, ning lapsi oli 50 ümber. Tänaseks on kool tegutsenud neli aastat. Koolis on hetkel neli treenerit ning õpib 190 poissi-tüdrukut vanuses 8?17aastat. Lisaks kergejõustikule õpetatakse tulevastele sportlastele akrobaatikat, ujumist ja rütmikat. Kooli finantseerivad erafirmad, Tallinna linn ja samuti saadakse raha oma tegevusest. Tahtmist lastel spordiga tegeleda jätkub. Hetkel on soovijaid palju rohkem, kui kool vastu võtta suudab, põhjuseks miks osa soovijaid ukse taha jääb on spordibaaside nappus.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:07
Otsi:

Ava täpsem otsing