Jooksevkonto defitsiit tuleb prognoositust suurem

ÄP Online 05. veebruar 2001, 00:00

?Kuna varasemad kvartalid olid üle ootuste head, siis ei tohiks neljanda kvartali nõrgem tulemus siiski terve aasta tulemust mõjutada,? ütles Kaljulaid.

Eelmisel aastal oli suhtena sisemajanduse kogutoodangusse suurim jooksevkonto puudujääk esimeses kvartalis (6,5), absoluutväärtuses aga teises kvartalis (1,3 mld krooni). Kolmandas kvartalis langes puudujääk suhtena SKTsse viimase viie aasta madalaimale tasemele (4,1). Traditsiooniliselt on aasta neljas kvartal olnud üks suurema puudujäägiga kvartalitest, seda ka aastalõpu kasvava müügi jaoks imporditava kauba tõttu.

Äripäeva Kiiresti Arenevate Ettevõtete Kongressil võrdles peaminister Mart Laar eelmise aasta neljanda kvartali esialgseid tulemusi 1997. aasta suure jooksevkonto defitsiidiga ning andis ettevõtjatele mõista, et suure majanduskasvu lootustest ei maksaks muutuda ülioptimistlikuks. 1997. aasta neljandas kvartalis oli jooksevkonto defitsiit taasiseseisvusaja rekordilised 17 suhtena SKTsse.

Kersti Kaljulaiu sõnul pole muretsemiseks põhjust, sest pole veel täpselt teada, mis tegurid muutsid jooksevkonto defitsiidi suuremaks, kui prognoositi. ?Kui neljandas kvartalis importisid ettevõtted endale rohkem tooret töötlemiseks, pole ju midagi katki,? ütles Kaljulaid. ?Samuti pole praegu erilist tarbimisbuumi, mis tekitas probleeme 1997. aastal.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing