Reede 24. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Microsoft võitleb piraattarkvaraga

ÄP Online 06. veebruar 2001, 00:00

Uued lahendused tagavad kasutaja privaatsuse ja anonüümsuse, takistades samal ajal tarkvarapiraatluse levikut.

Järgmisel aastal varustab firma paljude toodete uued versioonid eduka piraatlusevastase tehnoloogiaga Product Activation ja nn servast serva võltsimisvastase hologrammiga (Edge-to-Edge Hologram).

Täiendatavate toodete seas on Microsoft(r) Office?i ärirakendused, Windows(r)i operatsioonisüsteem ning Visio(r) joonistus- ja diagrammitarkvara.

?Olgugi et tarkvarapiraatlus on praegu paljudes maailma paikades üha suurenev probleem, on tehniliste abivahendite tootmise laiendamise, haridustöö ja reeglite maksmapanemise abil tehtud ära suur töö piraatluse ja selle uskumatult negatiivsete tagajärgede ohjeldamiseks,? ütles Robert Holleyman, tarkvaratööstuse järelevalveorganisatsiooni Business Software Alliance (BSA) president ja tegevjuht.

Piraatlusevastane tehnoloogia Product Activation aitab vähendada lubamatut tarkvara kopeerimist, piirates kordade arvu, mil toodet saab arvutitesse installeerida ja seal aktiveerida.

Nn servast serva hologramm on efektiivne võltsimisvastane tehnoloogia, mida seni pole ükski võltsija kopeerida suutnud.

Tänu hologrammi edukusele hakkab Microsoft seda võltsimisvastast tehnoloogiat kasutama oma järgmistes Office?i ja Windowsi versioonides ning esmakordselt ka Visio puhul.

Servast serva hologramm on söövitatud CD-ROMi pinna sisse ja kui plaati valguse käes kallutada, on plaadi keskpunktist kuni servani näha toote nimi ja toote spetsiifilised holograafkujundid.

Hologrammid on iga toote puhul erinevad, mis teeb nende võltsimise eriti raskeks. Holograafkujundeid saab näha aadressil www.microsoft.com/piracy.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing