Reede 9. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Suured ärikliendid püsivad veel Eesti Telefoni juures

Viktoria Korpan 07. veebruar 2001, 00:00

?Rahvusvaheliste kõnede osas küünib Unineti ja Tele2 turuosa kaheksa protsendini, kui aga vaadata kogu kõnede mahtu, siis on nende osa veel äärmiselt väike, alla protsendi turust,? ütles ASi Eesti Telefon juhatuse esimees Valdo Kalm eile.

Kalm rääkis, et ükski suurklient pole veel Eesti Telefonile selja pööranud. ?Nii lihtsalt ära ei minda,? sõnas ta. Samas on Kalmu sõnul Eesti Telefon arvestanud sellega, et ettevõte võib aasta lõpuks kaotada 10?15 protsenti kõnesideturust.

?Kui Eesti Telefon ütleb, et nende juures pole suurkliendid ära tulnud, siis on see tõsi, sest teise firma teenuseid kasutama hakates ei lõpeta klient Eesti Telefoniga lepingut ega ütle traatidest ära,? ütles Tele2 juhatuse esimees Ivar Lukk. ?Me oleme saanud päris palju ärikliente, nimesid ei saa nimetada, aga Eesti suurematest pankadest kasutab Tele2 teenuseid kolm.?

Luki sõnul on Tele2 kliendiks registreerinud üle 8500 ärikliendi. Aasta lõpus soovib Tele2 saada viiendiku telefoniteenuste turust.

Reval Hotelligrupi turundus- ja kommunikatsioonidirektor Maarika Liivamägi ütles, et kuu aega pärast telefoniteenuste turu avanemist kasutavad nad ikka veel Eesti Telefoni teenuseid.

?Üks asi on hind, teine asi on teenus, võidab see sidepakkuja, kes suudab paremat teenusepaketti pakkuda,? sõnas Liivamägi. ?Palju sõltub ka reageerimiskiirusest ja sidefirma huvitatusest kliendist.?

Liivamägi lisas, et varsti kavatseb Reval Hotelligrupp siiski küsida sidefirmadelt vähempakkumusi, et sidekulusid vähendada. Praegu kasutab Reval Hotelligruppi telefoniteeneid aastas kahe miljoni krooni eest.

?Telefonifirmad on meile operaatori vahetuseks üsna aktiivselt pakkumisi teinud küll, midagi konkreetsemat me seni otsustanud ei ole, oleme Eesti Telefoni klient,? kinnitas ka Sampo Panga avalike suhete juht Kristjan Jõevere.

Transpordifirma ASi Allando Trailways juhatuse liige Vahur Oja rääkis, et tema juhitavale firmale on pakkumisi telefoniteenuste osutamiseks teinud mitu sidefirmat, kuid Allando Trailways pole veel ühtegi uut pakkumist vastu võtnud. Firma kuuarve on Oja sõnul 10 000 krooni ringis, millest suurem osa tuleb Eesti-sisestest kõnedest.

?Meie vastu on huvi tundnud Tele2 ja Uninet ja ka sellised firmad, kellest ma pole kunagi midagi kuulnud, ning on pakutud ka paremat hinda,? ütles Oja. ?Aga ei ole veel mõtet Eesti Telefoni juurest ära tulla. Näiteks, meil on Unineti interneti püsiühendus, kord on see töökorras, korda on maas, Eesti Telefon näib stabiilsema ühendusega olevat.?

Samas tõdes Oja, et Eesti Telefon ei ole tema ettevõttele praegusest madalamaid tariife veel pakkunud. ?Usun, et hinnad lähevad alla ikkagi, see oleks loomulik vaba konkurentsi tingimustes,? sõnas Oja.

Sidepakkujaid valivad praegu endale Eesti suurimad sideteenuste tarbijad ? Eesti riigiasutused ja Hansapank, kes on sideteenuste osutaja leidmiseks korraldanud konkursse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:07
Otsi:

Ava täpsem otsing