Tööpuudus kasvas Saksamaal järsult

Tõnis Oja 07. veebruar 2001, 00:00

Euro kurss kukkus eile pärastlõunal 0,9305 dollari tasemele, sest tööpuudus kasvas Saksamaal jaanuaris ootamatult 10,0 protsendini. Detsembris oli töötuid Euroopa suurimas majanduses 9,3 protsenti. Analüütikud olid varem prognoosinud tööpuuduse kahanemist.

Viimastel kuudel on euro tugevnenud dollari suhtes tänu arvamusele, et USA majanduskasvu kiirus kahaneb eurotsooni omast järsemalt. Töökohtade vähenemine Saksamaal näitab, et Euroopas polegi majandus nii roosiline, nagu esialgu võis arvata. Vastukaaluks aga teatas Prantsusmaa oodatust kõrgemast tarbijausaldusindeksist. Kaks suurimat eurotsooni riiki annavad erineva märgiga uudiseid, mis hoiab euro kurssi suuremast langusest.

Jeeni kurss kerkis eile ühe kuu kõrgeimale tasemele dollari ning 9 päeva kõrgeimale tasemele euro suhtes. Kursitõusu põhjuseks on spekulatsioonid, et Jaapani eksportöörid kasutavad ära olukorda, kus rahvuslik valuuta on nõrk, ning toovad välisturgudel teenitud tulud koju.

Jaapani suured kompaniid tavatsevad jeeni nõrgenedes osta välisvaluutat, mille tulemusena nende valuutatulud on suuremad. Jeen on viimase kolme kuuga nõrgenenud 6 protsenti, kukkudes 18. jaanuaril 18 kuu madalaimale tasemele 119,86 jeenini dollar, euro suhtes on jeen nõrgenenud 13 protsenti.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:07
Otsi:

Ava täpsem otsing