Dollar taas ülalpool 17 krooni taset

Tõnis Oja 09. veebruar 2001, 00:00

Euro sooritas eile viie nädala suurima kukkumise dollari suhtes, sest eurotsooni suurimad ettevõtted teatasid müügitulemuste ja tulude oodatust aeglasemast kasvust. Inflatsiooni kiirenemine Saksamaal viitab aga sellele, et Euroopa Keskpank arvatavasti ei alanda intresse, mis aga oleks majanduse stimuleerimiseks vajalik .

Euroopa ühisraha kurss langes pärastlõunal 0,9153 dollarini, mis teeb USD kursiks 17,09 krooni. Eesti Pank fikseeris eilseks ametlikuks dollari kursiks 16,88699 krooni.

Üheks kasumihoiatajaks oli Euroopa suurim elektrooniliste laiatarbekaupade tootja Royal Philips Electronics NV, kes teatas müügikasvu aeglustumisest selle aasta esimesel poolaastal. Unilever, kes valmistab selliseid tuntud kaubamärke nagu Liptoni tee ja Dove?i seep, teatas neljanda kvartali kahjumiks 984 miljonit eurot (aasta varem oli kompanii kasum 636 miljonit eurot).

Saksamaa tarbijahinnaindeks kasvas jaanuaris 0,5, mis teeb aastaseks inflatsiooniks 2,4 protsenti. Seega ületab Saksamaa eurotsooni jaoks maksimaalseks inflatsioonimääraks kehtestatud 2 protsendi piiri. Kui varem räägiti, et Euroopa Keskpank peab varem või hiljem intresse kärpima, siis nüüd muutub see inflatsiooni tõttu vähem tõenäoliseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing