Reede 24. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Raudtee erastamise kohtutõkend küsimärgi all

09. veebruar 2001, 17:59

Erastamisagentuur võib vabaneda halduskohtu tõkendist Eesti Raudtee erastamise läbirääkimisteks, kui tühistab neljapäevasel istungil Rail Estoniale konkursivõidu andnud otsuse ja kuulutab kohe Rail Estonia uue otsusega võitjaks.

Tallinna halduskohtu kohtunik Karin Kalmiste ütles reedel, et erastamisagentuur saab juriidilise trikiga tühistada Raudtee Erastamise Rahva ASi kaebuse alusel 14. märtsiks määratud kohtuistungi RailEstonia erastamisvõidu vaidlustamseks.

Erastamisagentuuri nõukogu peab Kalmiste sõnul tühistama detsembrikuus tehtud otsuse, millega kuulutati Eesti Raudtee erastamisel parimaks pakkumiseks Põhja-Ameerika taustaga Rail Estonia. Kui agentuuri nõukogu langetab seejärel uue otsuse, mis sisuliselt kordab kohtus vaidlustatud otsust, tuleb hagejal protsessi käivitamiseks kohtu poole pöörduda uue kaebusega.

Raudtee erastamiskonkursiga seotud allikad on väitnud, et teede- ja sideminister Toivo Jürgenson kavatseb sellise käigu abil kohe järgmisel nädalal sõlmida Rail Estoniaga erastamislepingu. Teede- ja sideministeeriumi ametnikud ja Jürgensonile lähedal seisvad poliitikud aga ei kinnita nimetatud plaani olemasolu.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing