Pühapäev 11. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Saku aktsia tõusis tulemuste peale

Raivo Sormunen 13. veebruar 2001, 00:00

Eilse börsipäeva huvitavamaks sündmuseks oli lisanimekirja populaarseima Saku Õlletehase 2000. aasta majandustulemuste avaldamine enne börsipäeva algust, mille tulemusena liikus õlletehase aktsia üles 1,5% 67 kroonini ja hoidis kogu börsi valdavalt positiivse.

Saku Õlletehase 729 mln kroonise käibe juures saadud 74 mln kroonine kasum oli turu jaoks positiivne uudis ning näitas, et tehas on suutnud Eesti õlleturul oma rentaablust ja turuosa hoida.

Vana majanduse ettevõttena tegi Saku juhatus otsuse jaotada 5 krooni aktsia kohta dividendideks, mis oli 21%se puhaskasumi kasvu korral ehk krooni võrra loodetust madalam.

Tugev huvi oli eile investoritel ka Norma aktsia vastu, mille hind 31 tehingu käigus liikus 49 kroonini ehk 0,8%. Huvi tõusu saab põhjendada sellega, et firma lubab eelmise aasta majandustulemuste põhjal jagada mai lõpus dividendideks sama palju kui Saku Õlletehas ehk 5 krooni aktsia kohta.

Kokku tehti eile 9,2 mln käibe najal 121 tehingut.

Sellele jätkuks loodaks, et lisaks avaldatud majandustulemustele on ka Saku Õlletehase aktsia seoses potentsiaalselt saadavate dividendidega paari järgneva päeva jooksul investorite huviorbiidis.

Kuid seda mitte eriti kauaks, sest ülehomme on oodata Balti suurimaks pangaks pürgiva Hansapanga eelmise aasta majandustulemusi, panga eelmise aasta puhaskasumiks peaks kujunema umbes 1,25 mld krooni.

Täna ootaks väikest aktiivsuse kasvu ja aktsiahinna tõusu ka muidu passiivse maiustustetootja Kalevi aktsia osas. Eile mitu tundi pärast börsipäeva lõppu avaldatud eelmise aasta majandustulemused näitasid 2000. aastal 20,3 mln krooni suurust kasumit, millest 11 mln on tulnud viimases kvartalis. Positiivse märgiga majandustulem on tingitud üldhalduskulude, realiseeritud toodete kulude ja muude ärikulude märgatavast vähenemisest.

Rõivatootja Klementi 1,3 mln kroonine 2000. aasta kasum ei muuda arvatavasti aktsiat veel atraktiivseks, kuna kasumi-kahju piiril laveerimisest pole firma veel täielikult välja saanud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing