Hansapanga Kindlustus otsib advokaatidelt abi

13. veebruar 2001, 16:46

Hansapanga Kindlustus on tellinud advokaadibüroost õigusliku hinnangu, kas lisakindlustuse eest tasutud maksed on tulumaksusoodustusega pensionikindlustuse lepingu raames maksustatavast tulust maha arvatavad või mitte, teatas Hansapanga Kindlustuse turundusjuht Neeme Raidvere.

Kui advokaadibüroo õiguslik hinnang kinnitab Hansapanga Kindlustuse seisukohaga, et lisakindlustusse tehtud maksete mahaarvamine on kooskõlas seadusega, siis jäävad kehtima juba väljasaadetud teatised. Osutub aga senine lähtekoht ebatäpseks, siis väljastab Hansapanga Kindlustus klientidele uued teatised.

Hansapanga Kindlustuse juhatuse esimehe Priit Potisepa sõnul jätavad Kindlustusseadus ja Tulumaksuseadus tõlgendamiseruumi, kas tulumaksusoodustusega pensionikindlustuse lepingu lisakindlustuse makseid võib maksustatavast tulust maha arvata.

?Lisakindlustuste mahaarvamine tulumaksusoodustusega pensionikindlustuses on igati eetiline, sest pensionitoodetes sisalduvad kindlustused surma ? ja invaliidsusjuhtumi puhuks täiendavad riikliku invaliidsus- ja toitjakaotuspensioni,? selgitas Priit Potisepp

Invaliidsus- ja töövõimetushüvituste saamiseks ning surma korral lähedastele materiaalse turvatunde tagamiseks on Hansapanga Kindlustuse pensionikindlustusele lisakaitseid võtnud 7775 klienti.

Hansapanga Kindlustuse tulumaksusoodustusega pensionikindlustuse lepinguid (sh Hansa fondiplaani pensionikindlustusena) on aktsepteerinud Kindlustussinspektsioon ning kõik tooted on saanud litsentsi Rahandusministeeriumi litsentsikomisjonilt.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing