Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Failivahetajad pakuvad Napsterile alternatiive

ÄP 15. veebruar 2001, 00:00

Sel ajal kui MP3 muusikafailide vahetuse programmi Napsteri pea kohal ripub sulgemisoht, proovivad sarnased failivahetussüsteemid Internetis uusi kliente võita.

Enamus neist pakuvad võimalust otsida Internetist igat tüüpi faile. Näiteks saab otsida ka dokumente, tarkvara, pilte ja videofaile, neid sõpradega jagada või vahetada.

www.iMesh.com

Arvutisse tuleb laadida tarkvara, millega saab otsida muusika-, video-, pildi-, dokumendi- ja programmifaile, neid vahetada ning jagada. Süsteemil on ka suhtlusmoodul, mille abil saab teiste kasutajatega lühiteateid vahetada. Nädalavahetuseti tõuseb kasutajate arv 70 tuhandeni, muul ajal on 40-50 tuhande piires.

www.winmx.com

Teiste kasutajatega saab vahetada ükskõik mis tüüpi faile, kasutajaliides on iMeshist pisut keerulisem. Failijagamine toimub serverite kaudu, mille nimekiri tuleb oma programmi jaoks laadida. Teisipäeval oli WinMXi lehekülg ülekoormatud, aga otsing annab muidu peaaegu alati tulemuseks suure hulga leitud faile.

www.gnutella.com

Gnutella on erinevaid protokolle kasutav failiotsimisprogramm, mis otsib märksõna järgi Internetti ühendatud arvutitest ja teeb failivahetust kahe arvuti vahel. Suhteliselt lihtne ja kasutajasõbralik, sisaldab ka kasutajafoorumit abi küsimiseks.

www.vnn2000.com

See programm võimaldab luua tõelise privaatvõrgu sõprade ja tuttavate arvutitest. Saab luua katalooge oma arvutis, millele on ligipääs vaid salasõnaga, samuti saab teha teistele nähtamatuid andmebaase, mis asuvad üle Interneti paljudes arvutites laiali. Failivahetus toimub arvutite vahel või serverite vahendusel, tarkvara positiivseks omaduseks on Windows Exploreri stiilis kasutajale harjumuspärane keskkond failide laadimiseks ja kopeerimiseks.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing