Kallis laserfaks pakub veekindlat trükki

15. veebruar 2001, 00:00

Laserfaks ületab hinnatasemelt teisi faksitüüpe, kuid tekst selle paberil on kustumatu ja veekindel. Toote hinna juures on oluline number ka saadetavate fakside hulk.

Saatmisel kulutavad erinevad faksid tavakasutuse korral enam-vähem sama palju aega. Kuid firma, kelle klient või äripartner asub kaugel ookeani taga, peab ostu tehes rohkem jälgima faksi saatmiskiirust. Sideturu avanedes ei ole kõneminuti hinna roll muidugi nii suur, kuid siiski on osa riike ja piirkondi, kuhu on Eestist helistamine (ka faksid helistavad omavahel, et dokumente saata) võrdlemisi kallis.

Samas on suurte saatmiskiiruste efektiivse kasutamise eelduseks, et paberi vastuvõtjal oleks sama kiire seade.

Lehekülje allosas asuvas hinnavõrdlustabelis pakutavate laserfakside maksumus algab kümnest tuhandest kroonist ja ulatub mitmekümne tuhandeni.

Kalleim neist on konkurentidest märgatavalt suurema faksimäluga Kyocera. Mälu tuleb kasuks siis, kui aparaadist peaks paber lõppema. Samas paistab Kyocera faksimasin konkurentide kõrval silma just kaks korda suurema paberimahuga. Samuti on Kyocera mudel ainuke, millega saab faksida ja vastu võtta lisaks formaadile A4 ka A3 dokumente.

Kui võtta aluseks ühe kassetiga tehtavate koopiate arv ja kasseti maksumus, lööb kalleim toode, Kyocera teisi koopia madalaima omahinnaga. Keskmiselt tuleb ühe A4-formaadis paberi kopeerimisel omahinnaks 30 senti.

Tindipritsfaksi ostukulud on väiksemad laserfaksi omast, kuid kulumaterjal maksab rohkem. Kui lähtuda fakside tootjate jaotusest, võiks faksiseadmed jagada alljärgnevalt:

  • kuni 200 lehte kuus vastu võtvad faksid,
  • kuni 400 lehte kuus vastu võtvad faksid,
  • kuni 1000 lehte kuus vastu võtvad faksid.

Esimeste hulka kuuluvad tindipritstehnoloogial faksid ja lihtsamat tüüpi laserfaksid. Teise gruppi võib arvata enamiku laserfaksidest. Kolmanda grupi moodustavad laserfaksid, mis on ette nähtud suurtel koormustel töötamiseks.

Faksiseadme valikut mõjutab ka selle hilisem kasutajate hulk ning seegi, kas soovitakse faksi kasutada võrku ühendatuna või iseseisva seadmena. Alustav või tehnikaparki uuendav ettevõte peaks tähele panema, et printeri hankimisel võiks vajadused ühendada ja osta printerina kasutatav faksimasin.

Laserfaks pakub madalaimat lehe omahinda ja samas parimat kvaliteeti võimaldavad üldjuhul nn laserfaksid, mille puuduseks võiks lugeda faksiaparaadi suhteliselt kõrget hinda.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing