Jäävangis Abruka sai toiduabi

15. veebruar 2001, 08:51

Abruka on jäävangis, kuna saare laev Heili ei murra paksust jäärüsist läbi. Samas pole jää nii tugev, et saaks jalgsi üle mere minna, kirjutab Maaleht.

Teisipäeval viis Heili kipper Tõnis Siplane Roomassaare sadama puksiiri Saklaga saarerahvale toitu, posti, ravimeid ja pensioniraha. Kuna laev sadamasse ei pääsenud, läksid mehed mööda jääd kilomeeter maad laevale vastu ja vedasid moona kelkudega kaldale.

?Sinna nad jäid siis oma pakke harutama ja jagama,? ütles Roomassaarde õnnelikult tagasi jõudnud Siplane, kellele oli telefonitsi antud pikk nimekiri kõigest vajaminevast. ?Mõnel mehel oli isegi sool kodus otsa lõppenud.?

Viimane regulaarreis Heiliga toimus 30. jaanuaril, ent paljud saareelanikud ei kasutanud siis võimalust käia Saaremaal toiduvarusid täiendamas.

?Me ei osanud aimatagi, et see jääb viimaseks reisiks,? ütles saarel ka talviti elav Pedagoogikaülikooli emeriitprofessor Mare Lott. Tol päeval polnud jääd veel isegi kalda ääres, kuid järgmine päev läks järsku külmaks. Nädal aega hiljem tuli sula. ?Kõige hullem ongi sula ja külma vaheldumine, see ei lase tugeval jääl tekkida.?

Kui aga ilm ei muutu, üritab Siplane järgmine nädal jälle puksiiriga toitu ja posti saarele viia.?Ei ma?p lase neid nälga surra,? ütles Siplane, keda Abruka rahvas oma suureks sõbraks peab.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing