Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Pelgulinna haigla juhid ärastavad haiglat

16. veebruar 2001, 08:16

Tallinna Pelgulinna haigla peaarst üritab enne linna raviasutuste ümberkorraldamist oma erafirma kätte mängida haigla ruume ja tehnikat ning õigust raviteenuste osutamiseks miljonite maksukroonide ulatuses, kirjutab Postimees.

Selleks taotlesid korraga nii ASi Gromelux nõukogu esimehe kui ka Pelgulinna haigla peaarsti rolli täitev Vello Ilmoja ning haigla Kopli polikliinikut juhatav Tõnis-Kullar Kobin sotsiaalministeeriumi litsentsikomisjonilt tegevuslitsentsi teenuse osutamiseks 22 arstierialal Kopli, Kalamaja ja Pelgulinna polikliiniku baasil.

Taotlusele lisatud kirjas kinnitab Ilmoja, et Pelgulinna haigla on nõus ASile Gromelux ehk põhimõtteliselt Ilmoja alluvale Kobinile üle andma kogu ambulatoorse teeninduse, mida osutavad Kopli, Kalamaja ja Pelgulinna polikliinikud koos nende käsutuses oleva ravi ja diagnostilise aparatuuriga.

Samuti on kirjas lubadus, et Pelgulinna haigla hakkab ostma Gromeluxilt statsionaarsetele neerupuudulikkusega haigetele hemo- ja peritoneaaldialüüsi teenust. Ainuüksi selle teenuse maht Pelgulinna haiglas ulatub aastas ligi 6-7 miljoni kroonini.

Sotsiaalministeeriumi litsentsikomisjonist said haiglajuhid oma taotlusele eitava vastuse, mille põhjuseks ministeeriumi pressiesindaja Sigrid Tappo sõnul sai soovitud teenuste osutamiseks vajalike ruumide ja varade puudumine. «Ei saa ju anda hemodialüüsi tegemise litsentsi firmale, kel pole marlijuppigi,» tähendas ta.

Lisaks marlijuppidele puudub Gromeluxil möödunud majandusaastate kohta ka ükskõik missugune käibenumber, riiulifirma põhikirjaliste tegevustena oli veel kuu aega tagasi kirjas näiteks transportteenuste osutamine ning omavahendite arvel toitlustamine.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing