Hansapanga aktsia jätkas vajumist

Raivo Sormunen 20. veebruar 2001, 00:00

Eile oli Tallinna börsil teist päeva järjest negatiivse tähelepanu all Hansapanga aktsia, mis vajus 10,75 mln kroonise käibe juures 2,7% 135,25 krooni tasemeni.

Hansapanga Investeerimistoodete osakonna juhataja Mattias Mustonen põhjendas Äripäevale Hansapanga aktsia langust paari suurema müügiorderiga, mille tagajärjel odavnes ka ülejäänud turg.

Pärast eelmisel neljapäeval avaldatud häid majandustulemusi on Hansapanga aktsialt oodatud tõusu, kuid aktsia on liikunud vastu ootusi hoopis tugevalt allapoole.

Kui eelmise neljapäeva lõpus maksis panga aktsia 140,5 krooni, siis eile päeval kaubeldi aktsiaga juba 134 krooni tasemel.

Müügisurvel madalaks aetud hinnatasemed peaks aga müügiorderite realiseerimisel andma panga aktsiale seda kiirema tõusu, kuna Hansapanga aktsiat tuleb pidada Tallinna börsi üheks atraktiivsemaks investeeringuks. Hansapanga aktsia atraktiivsust antud hinnatasemel kinnitas Äripäevale ka Mustonen.

Kahju on aga sellest, et Tallinna börs on niivõrd mõjutatav ja tundlik, kui turule tulevad veidigi suuremad orderid. Hansapanga puhul teeb endiselt natukene muret ka Leedu hoiupanga Taupomasise ostutehingu viibimine ja pangapoolsete kommentaaride puudumine enne tehingu lõplikku allkirjastamist.

Suhteliselt tugev löök tabas eile ka Eesti Telekomi aktsiat, mis 3,2 mln käibe najal vajus 1,8% 80 krooni tasemeni. Päevasiseselt käis Telekomi aktsia ka esimest korda viimase 15 kuu jooksul allpool 80 krooni piiri. Aktsia langust põhjustab kasvav konkurents Eesti sideturul, mis kahandab selle aasta Telekomi tulusid märgatavalt.

Eesti Telekomi konkurendi Tele2 sõnul on rahvusvaheliste kõnede maht võrreldes kahe esimese tegevusnädalaga praeguseks kasvanud 2 korda. Sellest võib teha järelduse, et Eesti Telefoni kogutulust umbes 15% andvast rahvusvaheliste kõnede teenusest on konkurentide kätte jõudnud minna juba umbes 15%.

Konkurentsist tingitud ebamäärasus tuleviku suhtes, vähenevad tulud ja rentaablus koos välisturgude langusega hoiavad arvatavasti ka edaspidi Eesti Telekomi aktsiat surve all.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing