Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Pensionikindlustus osutus vildakaks

Kaivo Kopli 20. veebruar 2001, 00:00

Tulumaksusoodustusega pensionikindlustuslepingu juurde sõlmitud lisakindlustuslepingu alusel tasutud kindlustusmaksed ei kuulu kindlustusvõtja maksustatavast tulust mahaarvamisele ning seega ei arvestata ka lisakindlustuse hüvitistelt tulumaksu.

Hansapanga Kindlustus kinnitas valmisolekut väljastada oma kindlustusvõtjatele uued tõendid tasutud kindlustusmaksete kohta, sest varasemates tõendites ei olnud lisakindlustuse makset eraldi välja toodud, teatas rahandusministeerium.

?Nende kindlustusseltside poolt väljastatud tõenditega, mis on nõuetele vastavad, maksuamet probleeme ei näe ning mingeid takistusi tulumaksu tagastamisel ei teki,? tõdeti ühisarvamuses, milleni jõudsid rahandusministeeriumis ümarlauanõupidamisel osalenud maksuameti, kindlustusinspektsiooni ja kindlustusseltside esindajad. Nõuetele vastavad tõendid on väljastanud Bico, Sampo, Seesami ja Ühispanga elukindlustusselts.

?See oli natuke kurioosse maiguga juhtum, et rahandusministeeriumi alluvuses olevad kaks ametit ? maksuamet ja kindlustusinspektsioon ? on teemast suhteliselt erinevalt aru saanud, ei rääkinud seda omavahel selgeks ning teemasse sekkus ajakirjandus,? ütles Sampo Eesti Elukindlustuse tegevdirektor Ulla Illison. ?Minu isiklik hinnang on, et maksuamet on oma käitumisega elukindlustusturgu diskrediteerinud,? lisas ta.

Maksuameti maksude osakonna juhataja kohusetäitja Hannes Udde ei soovinud eile kommenteerida saavutatud kokkulepet.

Hansapanga Kindlustus on tellinud advokaadibüroolt õigusliku ekspertiisi lisakindlustuse maksete tulumaksusoodustuse kohta. Eilsele ümarlauale arutamiseks seda õiguslikku hinnangut ei esitatud.

Hansapanga Kindlustuse juhatuse esimehe Priit Potisepa sõnul jätavad kindlustusseadus ja tulumaksuseadus selles küsimuses tõlgendamisruumi. ?Lisakindlustuste mahaarvamine tulumaksusoodustusega pensionikindlustuses on igati eetiline, sest pensionitoodetes sisalduvad kindlustused surma- ja invaliidsusjuhtumi puhuks täiendavad riikliku invaliidsus- ja toitjakaotuspensioni,? selgitas Potisepp.

Hansapanga Kindlustus on rõhutanud, et tulumaksusoodustusega pensionikindlustuse lepinguid ? sealhulgas Hansa fondiplaani pensionikindlustusena ? on aktsepteerinud kindlustussinspektsioon ning kõik tooted on saanud litsentsi rahandusministeeriumi litsentsikomisjonilt.

Kindlustusinspektsiooni juhataja kohusetäitja Kaido Tropp on aga teisel arvamusel ? litsentsid on saanud Hansa kahele tootele, investeerimisriskiga elukindlustusele ja lisakindlustusele, ning need siis sidunud. ?Kindlustusinspektsioon ja rahandusminister annavad litsentsi konkreetsele tootele. Hansa fondiplaani puhul on tegemist investeerimisriskiga elukindlustusega ja eraldi litsents on neil õnnetusjuhtumi ehk lisakindlustuse puhul. Selles tootes on Hansapanga Kindlustus need kaks kokku pannud,? ütles Tropp.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing