Reede 9. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Telefoniärid tahavad kasumit viie aastaga

Viktoria Korpan 20. veebruar 2001, 00:00

Tele2 juhatuse esimees Ivar Lukk ütles eile, et ettevõte on planeerinud telefoniäri tasuvuseks viis aastat.

?Kui 1999. aastal hakkas Tele2 turule tulema sellega, et pakkusime tasuta internetti helistamist, siis investeerisime sellesse 50 miljonit krooni, millest oleme täna viis miljonit tuluna tagasi saanud,? ütles Lukk.

?Täna oleme selgelt kahjumis, aga telefoniäri infrastruktuuridesse oleme planeerinud sel aastal investeerida ligi 100 miljonit krooni. Tasuvusajana on planeeritud viis aastat,? lisas Lukk.

?Ei selleks ega järgmiseks aastaks ei ole me kasumit planeerinud, kuid ülejärgmiseks aastaks ootame juba väikest kasumit ? oleme ju turul olnud juba 1994. aastast saadik,? rääkis ASi Uninet juhatuse esimees Markus Nisula.

?Viimase nelja aasta jooksul oleme võrku investeerinud 70?80 miljonit krooni, lähima kolme aasta jooksul oleme valmis tegema 200 miljonit krooni investeeringuid,? lausus Nisula. ?Käibenumbreid ei saa praegu välja öelda, neid ütleme esimese kvartali lõpus.?

?Eesti turul tegutsevate operaatorite arv näitab, et täna ei olegi võimalik Eestis telekommunikatsiooniturul äri teha,? ütles Ivar Lukk, kelle sõnul kasutab praegu Tele2 teenuseid 25 000 klienti.

?Selle aasta esimesed poolteist kuud on läinud oodatust palju paremini. Kõneminutite arv on nädalas 750 000, rahvusvaheliste kõneminutite arv on kasvanud rohkem kui kaks korda,? lisas Lukk. ?Meie eesmärgiks on saavutada 20protsendiline turuosa nende teenuste osas, mida praegu saame pakkuda.?

Praegu pakub Eesti turul peale Eesti Telefoni, Tele2 ja Unineti rahvusvahelisi kõnesid ka firma Voicenet, mille teenuseid saab praegu kasutada, valides ette seitsmekohalise numbri, märtsis hakkab aga firma pakkuma rahvusvahelist ühendust lühema operaatorikoodi kaudu.

?Praegu on Voiceneti populaarseim sihtriik Soome, ka Läti, Leedu ja Venemaa,? rääkis Voiceneti juhatuse esimees Marek Puidak. ?Kui kõigi Eesti operaatorite turuambitsioon kokku liita, siis tuleb üle 200 protsendi. Me teame, et mahtude osas ei suuda ennast Tele2 ja Uninetiga võrrelda, tahame saada 3?4 protsenti turust.?

Puidak ei soovinud öelda, kui palju tema juhitav firma turule sisenemiseks investeerib, kuid märkis, et suurusjärk on vähem kui Tele2-l ja Uninetil. ?Investeeringute tasuvusaeg on 2?3 aastat,? sõnas Puidak.

ASi Eesti Telefon avalike suhete direktor Piret Mürk ütles, et uute operaatorite turuosad kokku jäävad alla ühe protsenti kõigi kõneteenuste turust. ?Rahvusvaheliste kõnede turust on Eesti Telefoni konkurentide käes kokku umbes kaheksa protsenti,? rääkis Mürk.

Praeguseks on sideamet telefoniteenuste osutamiseks vajalikke operaatorikoode väljastanud kokku 12 sidefirmale.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing