Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ülemise naabri sammude summutamine läheb kulukaks

Heli Lehtsaar 21. veebruar 2001, 00:00

Mapefonic Systemi põhiliseks mürasummutavaks elemendiks on Mapefonic-plaat. See on 9,5 mm paksune klaaskiudvõrguga armeeritud bituumensideainega täidetud pehme tagaküljega heliisoleeriv plaat. Üldse koosneb süsteem viiest tootest ja ühe komplektiga saab katta 24 m2 põrandapinda.

Pakend sisaldab:

  • Mapefonic Pad (plaat) ? bituumentäitega mürasummutusplaadid (500x500x9,5 mm), mille tagakülg on kaetud helineelavast materjalist kattega;
  • Mapefonic Strip (teip) ? liimitav helisummutusriba, mis paigaldatakse seinale põranda äärtesse ja sammaste ning postide ümber, et ei tekiks heli ülekandumist eri konstruktsioonide vahel;
  • Mapefonic Glue (liim) ? akrüülliim plaatide liimimiseks;
  • Mapefonic Mortar (plaadisegu) ? kiirkivistuv tsemendipõhjaline plaadiliim keraamiliste ja mitteimavate looduskivist plaatide paigaldamiseks otse Mapefonic-plaatidele;
  • Mapefonic Grout ? hall kiirkivinev vuugitäide 2?20 mm laiustele keraamilistest või looduskivist plaatide vuukidele.

Süsteemi saab kasutada olemasoleva keraamilise plaadi, PVC või puitkilpparketiga kaetud põranda üleplaatimiseks. Eelis on siin asjaolu, et vana põrandat ei pea lammutama hakkama, see säästab aega ja ei tekita tolmu ja prahti. Miinusena tuleb aga arvesse võtta uue põrandakattematerjali ostmise ja paigaldamise kulusid.

Kuna kortermajades on raske oma ülemist naabrit veenda uut põrandat ehitama, sobib Mapefonic Systemit kasutada näiteks büroomajades ja teistest ühiskondlikes hoonetes, kus ühe valdaja käes on mitu korrust.

Sõltuvalt uue põranda pinnakatte valikust (keraamiline plaat, looduskivi või laminaatparkett), tõuseb põrandapind 20?25 millimeetrit. Seda tuleb arvestada põranda sobitamisel teiste arhitektuursete piiretega, nagu uste kõrgus, kõrvalruumide tasapinnad, trepiastmed jne. 24 tundi pärast Mapefonic Systemi paigaldamist saab põrandal juba käia, st süsteem on kasutusvalmis.

Mapefonic Systemi paigaldamisega saab hakkama ka lahtiste kätega mees, kuid et tulemus oleks lubatud efekti väärt, on targem usaldada professionaale.

Euroopas on uusi materjale löögimürataseme vähendamiseks üsna mitmeid. Uued materjalid on reeglina väga kallid. Näiteks Mapefonic System?i üks ruutmeeter on peaaegu kümme korda kallim vanast tuntud klaasvillast põrandaplaadist FLO paksusega 30 mm.

Mapefonic Systemi tehnilised andmed sisaldavad teavet ainult löögimüra isolatsiooni kohta. Andmed näitavad, et materjali standardikohane löögimürataseme vähenemine on 17,6 dB, mis on võrdväärne pehmel alusel linoleumiga.

Kui materjal on paigaldatud standardikohasele 120 mm paksusele betoonvahelaele, siis saadakse löögimürataseme indeksi suuruseks 59,4 dB, mis on küllaldane bürooruumide vahel, kuid osutub ebapiisavaks eluruumide vahel.

Tehnilise kirjelduse põhjal ongi materjal mõeldud kasutamiseks bürooruumide vahel. Korterelamute eluruumides tuleks uue materjali kasutamisel olla ettevaatlik, sest õhuke, suhteliselt jäik isolatsioonikiht kihilises kerges põrandas (nt parketi all), võib ebasoodsate resonantsnähtuste tõttu põranda õhumüra isolatsiooni isegi vähendada. Enne, kui uusi materjale elamutes kasutada, tuleb kontrollida nende omadusi ka õhumüra isoleerimisel. Importijad peaksid toote tutvustamisel esitama andmeid nii löögimüra kui ka õhumüra isolatsiooni kohta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:10
Otsi:

Ava täpsem otsing