Virkus: Kinnisvarahoolduse ettevõtete müük jäi hiljaks

21. veebruar 2001, 16:22

'Kinnisvarahoolduse ettevõtete müük on hilinenud 3-4 aastat, mistõttu on tekkinud rida probleeme,' ütles Raepressi teatel Tallinna abilinnapea Ivar Virkus.

Virkus lisas, et hetkel moodustavad kinnisvarahoolduse ettevõtted (KVH) veel olulise, kuid langeva turuosa ning seetõttu tuleks nad ka kiiresti erasektorile üle anda. Olulise suurusega turuosa on ka üks kindel argument, mis motiveerib kinnisvarahoolduse ettevõtteid ostma. Tallinna linnale kuuluvast 12-st KVH-st on hetkel 9 pankrotiohus, st nende omakapital on negatiivne.

Auditeeritud andmete kohaselt on 12 ettevõtte arvestuslik kapital kokku miinus 35 miljonit krooni. Algselt 14-st KVH-st on tänaseks kaks juba pankrotis, 12 järelejäänut tegutsevad 8 linnaosas ja on väga erinevates lepingulistes suhetes nii AS-iga Tallinna Vesi kui AS-iga Tallinna Soojus. Osadel äriühingutel puudus siiani antud teenuste vahendamiseks leping, mis nüüdseks on kõigil ettevõtetel sõlmitud.

Tallinna Linnavalitsus üritab saada kinnisvarahooldusettevõtete müügist 42 miljonit krooni tulu. Linn pani need müüki kolme paketina ning nõuab iga paketi eest 15 miljoni krooni suurust garantiid, et tagada AS-ile Tallinna Soojus ja AS-ile Tallinna Vesi arvete maksmine ning elanikkonnale teenuste osutamise jätkamine.

Paketi pakkumiste avamine toimub esmaspäeval, 26. veebruaril.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing