Langus varjutas pankade ühinemise

Peeter Koppel 23. veebruar 2001, 00:00

USA. Tehnoloogiakeskne Nas-daq üritas ka eilse kauplemispäeva alguses mõningast korrektsiooni, kuid mõne aja möödudes asus turg taas järsult langema.

Järjekordne langus sai teoks vaid päev pärast Nasdaqi üldindeksi kukkumist kahe aasta madalaimale tasemele ning selle tingis negatiivsete tegurite jätkuv domineerimine majanduses tervikuna. Tehnoloogiaettevõtetelt tuleb pidevalt hoiatusi ning analüütikute arvates mida aeg edasi, seda rohkem ollakse sunnitud ettevõtete kasumites pettuma. Seni kuni Föderaalreserv ei sekku ja ettevõtted ei hakka reaalselt paranenud numbreid näitama, ei ole ka Nasdaqi langeva trendi murdumist loota. Eilseks negatiivse meelestatuse süvendajaks oli arvutitele salvestusseadmeid tootev Brocade Communi-cations Inc, kes teavitas, et käibe kasv jääb tänavu oodatust väiksemaks. Brocade?i hoiatus käivitas müügilaine ka teiste arvutiga seotud ettevõtete aktsiates, tõmmates kaasa kogu tehnoloogiasektori.

Stockholmi börs liikus eile vaatamata suurpankade ühinemisele negatiivses meeleolus ning börsi üldindeks sulgus 1,77% madalamal 4398,87 punktil. Domineerivaks uudiseks kujunes siiski Skandinavis-ka Enskilda Bankeni (SEB) ja ForeningsSparbankeni (Swed-bank) ühinemine. Pankade andmetel saavad SEBi aktsionärid uuest pangast 51,5 ja Swedbanki aktsionärid 48,5 protsenti. SEBi aktsia reageeris sellisele ühinemissuhtele jõulise tõusuga, kerkides 6,28 protsenti ja sulgudes 110 Rootsi kroonini. Swedbanki aktsia hind lõpetas vaatamata kõikumistele üleeilsel tasemel ehk 137,50 Rootsi kroonil. Konsolideerumisprotsessi jätkumise lootuses tugevnes ka Handels-bankeni aktsia 2,24 protsendi võrra 160 Rootsi kroonile.

Helsingi börsil oli eile taas must päev. HEX indeks lõpetas kokku 5,37 protsenti madalamal 8204,26 punktil.

Nokia langes 7,47 protsenti 25,4 eurole. Languse tingisid Siemensi, Philipsi ja Kyocera allapoole korrigeeritud mobiiltelefonide müügi kasvuprognoosid, mis käivitasid kuulujutud, nagu oleks ka Nokia peatselt kasumihoiatust andmas. Nokia esindaja mainitud kuulujutte ei kommenteerinud.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:11
Otsi:

Ava täpsem otsing