Enimtoetatud poliitikud on Meri ja Savi

23. veebruar 2001, 08:12

Emori värske uuringu järgi on praegu Eesti enimtoetatud poliitikud Lennart Meri, Toomas Savi ja Edgar Savisaar. Kõige rohkem vastaseid kogusid uuringus Siim Kallas, Mart Laar ja Jüri Mõis, kirjutab Postimees.

President Lennart Meri toetab 40 protsenti elanikest, näitas 10.-14. veebruarini 15-74aastaste Eesti elanike seas tehtud küsitlus. Toetajaks lugesid arvamusuurijad neid vastajaid, kes andsid kümnepalliskaalal hinnanguks 8-10. Meri vastaseid ehk 1-3 palli andnuid oli 15 protsenti vastajaist.

ASi Emor küsitluste võrdlus näitab president Meri populaarsuse tõusu madalseisust eelmise aasta oktoobris, kui tema toetus oli 30 protsenti.

Riigikogu spiikeri Toomas Savi (Reformierakond) populaarsus on oktoobrist peale tõusnud. Savi toetab juba 31% rahvast, selgeid vastaseid on tal viimase uuringu järgi ainult kaheksa protsenti.

Analüütik Voogi sõnul jätkub Savi tõusutrend ka sellepärast, et meedia teeb talle reklaami, kui räägib temast potentsiaalselt edukaima kandidaadina järgmiseks Eesti presidendiks.

Savi edestab populaarsuselt võimsalt oma erakonna esimeest Siim Kallast. Kallase näol on tegemist Emori küsitlusse haaratud tipp-poliitikutest kõige ebapopulaarsemaga. Toetajaid on Kallasel 8%, talle jäävad alla vaid Jüri Mõis (6%) ja Villu Reiljan (3%).

Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare 16% toetajaid on nelja protsendi võrra vähem kui detsembris.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing