Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

H. H. Luige firmadega seotud kriminaalasjas allkirja võltsimine

23. veebruar 2001, 14:33

Keskkriminaalpolitsei tuvastas veebruari algul Hans. H. Luige firmadega seotud kriminaalasja uurimises, et maksupettuse kahtlusega riiulifirma esindaja allkirjad on võltsitud.

Keskkriminaalpolitsei algatas mullu 8. septembril kriminaalasja riiulifirma Novecento tegevuse uurimiseks. Läbi selle firma tegid tehinguid meediaärimees Hans H Luige osalusega firmad.

OÜ Novecentot esindas tehingute tegemisel Juhan Tarve, kelle allkirja võltsimise keskkriminaalpolitsei veebruari alguses tuvastas. Tarve on 1923. aastal sündinud kunstnik, kes on korduvalt kinnitanud, et ei oma nimetatud firma ega tehingutega mingit seost.

Novecento kriminaalasjaga tegeleb jaanuari algusest uurija Tuulikki Kantola, eeluurimistähtaega pikendati jaanuaris nelja kuu võrra.
Eeluurimise algatas keskkriminaalpolitsei maksuameti poolt augusti lõpul esitatud avalduse põhjal. Mullu juulis riiulifirmasid müüvast Divecist ära võetud dokumentide alusel revideeris maksuamet Novecento materjale. Maksuameti hinnangul on ettevõtte tegevuses maksude tasumata jätmisega kuriteo tunnused. Riigile laekumata käibemaks ulatub koos intressidega ligi miljoni kroonini.

Maksuameti andmetel liikus raha ilma vara ja tegevuseta Novecentosse fiktiivsete arvete alusel mitmetest ettevõtetest, üks neist oli riiulifirma Alfainvest. Sama raha liikus Novecentost edasi Küprose firmasse Orbit Ko Ltd.

4,6 miljoni kroonini ulatuvatest Novecento tehingutest ligi kolmandik on seotud firmadega, milles omab osalust ja mille nõukogu liige on Hans H. Luik. Need firmad on Ekspress Hotline, Ekspresskataloogid ja Ekspresspuhastus. Viimane on tänaseks likvideeritud.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing