Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Soome suusaliidu peatreener: dopingu võtmisest Otepääl pole andmeid

Inno Tähismaa 26. veebruar 2001, 16:39

Soome suusakoondise peatreener Kari-Pekka Kyrö sõnul pole teada, kas mõni meeskonna liige ka nädal enne Lahti MM-võistlusi Otepää MK-etapil dopingut kasutas, kirjutab EPL Online.

Soome politsei loovutas Helsingis Vantaa lennuvälja lähedasest tanklast leitud dopinguaineid täis arstikoti möödunud kolmapäeval Küröle. Eelnevalt oli koti peamine kasutaja, endine Soome suusaliidu arst Juha-Pekka Turpeinen seda käinud tuvastamas. Kuna kott on liidu omand, ei nõustunud politsei kotti Turpeisele loovutama.

Politsei võttis Turpeisega ühendust, kuna just tema nimi oli kotil. Peale Jari Isometsä vahelejäämist andis Turpeinen suusaliitu lahkumisavalduse.

?Jumal hoidku,? ütles Soome suusaliidu juht Paavo M. Petäjä kuuldes eile õhtul koti leidmisest. ?Kust, kurat, mina peaksin sellest teadma. Ma isegi ei tööta suusaliidus...?.

Samal päeval oli Petäja puhastanud suusaliidu arstide mainet, väites, et arstidel pole dopinguskandaaliga midagi tegemist. Tema sõnul oli koti kadumine ja selle sisu paljastumine viimseks piisaks, mis nõuab karme meetmeid. ?See on täiesti selge. Katastroof katastroofi otsa. Hakkad ausaid võistlusi korraldama ja kõik kukub kaela. See on kohutav.?

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing