Rain Lõhmus: Tallinna börs võtab kasutusele Helsingi kauplemissüsteemi

ÄP Online 28. veebruar 2001, 00:00

Tallinna börs ja Helsingi börs säilivad iseseisvatena, nagu ka aktsiate nimekirjad, lihtsalt börsidevaheline koostöö tiheneb, märkis Lõhmus.

?Tallinna börsi ja Helsingi börsi koostöö annab maakleritele ja investoritele perspektiivi. Rohkem välismaised maaklerfirmasid saavad juurdepääsu Eesti aktsiatele. Koostöö on kahesuunaline, Eesti investorid peaksid saama odavama juurdepääsu Helsingi börsile,? ütles Lõhmus.

Ta lisas, et sisuliselt on tegu Tallinna börsi osas paigalseisust väljapääsuga. ?Norexi pakkumine oli Tallinna börsile finantsiliselt vastuvõetamatu,? kommenteeris Lõhmus partnerlusest loobumist Rootsi-Norra-Taani Norexi kauplemissüsteemiga.

HEX Grupi president Jukka Ruuska kinnitas, et HEX on valmis arendama kapitaliturgusid kõikjal Baltimaades. ?Teiste Balti riikide kaasamine on hetkel siiski veel lahtine,? lisas Ruuska.

Tallinna väärtpaberibörsi juhi Gert Tiivase sõnul oleks kõigi Balti kapitaliturgude ühinemine loogiline. ?Arvan, et nad on selle kasulikkusest ka ise aru saanud,? märkis Tiivas.

Koostöö Tallinna ja Helsingi börside vahel toimub ka juhul, kui Hansapank peaks Tallinna börsilt lahkuma. Hansapanga lahkumise võimalusest on ajakirjanduses räägitud alates eelmisest reedest seoses Hansa- ja Ühispanga omanike liitumisega. Hansapanga aktsia on siiani olnud Tallinna börsi peamine elushoidja.

Tiivas tunnistas, et uudis Hansapanga võimalikust lahkumisest oleks võinud ju olla paremini ajastatud, aga suurt probleemi ta selles ei näe. ?Meie koostöö saab teoks olenemata sellest, kas Hansapank on listis või mitte,? kinnitas HEX Grupi president Jukka Ruuska. ?Muidugi meeldiks mulle Hansapanka selles listis näha.?

Tallinna börsi peagi alla neelava Helsingi börsi suurim omanik on agressiivne Rootsi finantsgrupp OM-Gruppen. OM-Gruppenile kuulub 15,6% HEX Grupi aktsiatest. Järgnevad Sampo-Leonia (12,1%), Merita (11,3%) OKO Grupp (8,9%), Soome keskpank (7,0%) ja mitmed väiksemad osanikud. OM-Gruppen üritas hiljuti vaenulikult üle võtta Londoni börsi, ent katse ebaõnnestus.

juhtkiri: Investeerimiseks avaneb huvitavaid võimalusi

küsitlus: Mida toob kaasa Tallinna ja Helsingi börsi koostöö?

HEX elavdab Eesti börsi

Ühinemisel laienevad Tallinna börsile Soome rangemad nõuded

HEX võib päästa Tallinna börsi varjusurmast

Intervjuu Tallinna börsi käivitaja Ivar Lukiga

Tallinna börsi kuldaeg oli üsna alguses

HEXi käibes domineerib Nokia

HEXi nimekiri kohe eestlastele ei avane

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:12
Otsi:

Ava täpsem otsing