Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Taksoviin tuleb tagasi

Peep Sooman 28. veebruar 2001, 00:00

?Mina küll prooviksin, eks viinapudel maksaks umbes sada krooni,? on Tallinna taksojuht valmis viinanäljas linnakodanikele vastu tulema, kui Tallinna linnavalitsus peaks öise alkoholimüügikeelu kehtestama. Taksojuhi sõnul hakkaks skeem toimima sarnaselt nõukogude ajaga. ?Päeval ostaks öiseks müügiks viina kokku,? ütleb ta. Ta lisab, et tegelikult saab ka praegu taksoga viina tellida, aga lisaks taksoarvele ja joogikraamile tuleb taksojuhile tasuda 100 krooni teenustasu, et viimane üldse vaevuks pidutsejatele viina ostma minema.

Pärnus on kange alkoholi müük keelatud alates kella üheteistkümnest õhtul, suvel algab piirang tund hiljem. Pärnu linnavalitsuse kantselei ettevõtluse peaspetsialist Kaja Juhansoo ütleb, et ametnikuna ei sobi tal taksoviina temaatikat kommenteerida. ?Aga linnakodanikuna olen ma kuulnud küll, et selline asi liigub. Kui on nõudlust, eks ole ka pakkumist,? sõnab ta.

Tartus polevat viinataksosid vajagi. Nimelt olevat seal käputäis kauplusi, kus hoolimata keelust pooliku kätte saab. Viinataksod ja salaurkad tegutsevat ka ?kuiva öö? raames Viljandis ning Kuressaares.

Homme toimub Tallinna ettevõtlusameti korraldamisel ümarlauakohtumine, kus linna, kaupluste ja teiste asutuste esindajad hakkavad arutama, mida Tallinna alkoholimüügipoliitikas muuta. Üheks võimalikuks teemaks on ka alkoholi öise müügi keelustamine või piiramine.

Ettevõtlusameti kaubanduspoliitikateenistuse direktor Raivo Hein ütleb, et praegu on öise alkoholimüügi keelustamise suhtes arvamusi seinast seina. ?Eks nagu poliitikas ikka, võidab see, kellel jõudu rohkem,? ei oska Hein tulemust prognoosida.

Tallinna linnavolikogu esimees Rein Voog arvab, et täielikult ei tohiks alkoholimüüki öösel keelata. ?See poleks otstarbekas, tuleks taas taksoviin ja salaviinaurkad, kus müüdaks küll legaalset alkoholi, kuid salaja,? sõnab ta. Voog leiab, et pigem võiks anda alkoholimüügi õiguse kindlatele poodidele. Kuna Tallinnas avastatud öistest kuritegudest on 36 protsenti pannud toime purjus inimesed ja öiste tänavakuritegude puhul küünib joobes inimeste osalus pooleni, siis ilmselt nõuded karmistuvad. Kas muudatused on Tallinnas viinataksode tekkimiseks piisavalt radikaalsed, näitavad lähinädalad.

  • Tartus
  • Pärnus
  • Viljandis
  • Kuressaares
  • Haapsalus (alates 15. aprillist)

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:12
Otsi:

Ava täpsem otsing