e-deklareerimiseks internetis kolm kohta

Kaido Einama 01. märts 2001, 00:00

Kuigi Eestis pole veel massiliselt arvutikuritegusid, mida tuntakse identiteedivarguse nime all, on meie internetiseeruvates asjaajamiskeskkondades see oht aina suurem.

Kõige parem aeg identiteedivargusteks on tuludeklaratsioonide esitamise aeg, kui on võimalik inimese kohta saada suure hulga personaalset informatsiooni. Selle info abil sooritati USAs eelmisel aastal 700 000 identiteedivargust, mis on isikuvastaste kuritegude seas esimeste hulgas. Tuludeklaratsioonide viimasele hetkele jätjad otsivad võimalusi kiirelt ja lihtsalt oma andmed ära saata ja selleks on loomulikult parim viis internet. Samal ajal panevad paljud identiteedivargad võrku üles ?peibutisi? ? ankeete, kus saab justnagu oma deklaratsiooni ära täita, kuid sisestatud andmeid kasutatakse muuks kui maksuametile edastamiseks.

Kui tekib kahtlus sisestatud andmete edaspidises kasutamises, ärge veebiankeete oma maksuandmetega täitke. Maksuamet soovitab e-deklareerimiseks kolme kohta: Hansapanga, Ühispanga ja maksuameti kodulehekülge.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:12
Otsi:

Ava täpsem otsing