Kolmapäev 18. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Mustamäe Kinnisavarahooldus sidus kliendid endaga maa erastamise abil

01. märts 2001, 09:42

Müügis olev Mustamäe Kinnisvarahaldus söötis maa erastamise sildi all korteriomanikele ette lepingud, millega need kohustuvad ka edaspidi sama firma teenuseid kasutama, kirjutab Eesti Ekspress.

Esmapilgul näib tõesti, et Mustamäe Kinnisvarahaldus on olnud heatahtlik ja alustanud ühistuta majades korteriomandi seadmise korraldamist. Nende väljatöötatud standardses majaelanike ühise tegutsemise lepingus on aga ka punkt, mille järgi elanikud justkui otsustaks 'tellida elamu mõtteliste osade majandamine ASilt Mustamäe Kinnisvarahaldus'.

Eelmise aasta lõpus, kui lepingu tekste jagati, oli aga juba teada, et veebruaris läheb koos Nõmme Elamu, Pelguranna Kodu ja Karjamaa Kinnisvarahooldusega erastamisele ka Mustamäe Kinnisvarahaldus. Et viimase hallata on sadu suuri paneelmaju, on Mustamäe Kinnisvarahaldus söödaks, miks investor kogu paketi ära ostab.

Mustamäe Kinnisvarahalduse juhatuse esimees Rein Elevant eitab kategooriliselt korteriomanikele antud ühise tegutsemise lepingu vormi seost erastamisprotsessiga.

'See on majaelanike omavaheline leping, korteriomanike vaba tahe, haldusfirma ei ole kuidagi seotud. Kas te näete sellel lepingul kuskil minu kui teise poole allkirja?' küsib ta.

'Kuid inimesed ei saanud aru, millele nad alla kirjutavad,' väidab Mustamäe elanik Heiki Terras. 'Kui murelikud korteriomanikud majavalitsusse maa erastamise kohta küsima läksid, pisteti neile see paber pihku ja kästi alla kirjutada. Muud moodi ei saavat. Hirmutati veel - kui selle aasta lõpuks pole erastamist algatatud, võib koguni korterist ilma jääda.'

Enamik allkirja andnutest on venelased, kellele võis lepingus sisalduv lisaklausel tõesti märkamatuks jääda. Seda enam, et sisuliselt ei muuda otsus tellida haldamine Mustamäe Kinnisvarahalduselt midagi - seda on ju kogu aeg tehtud.

Elevant tunnistab, et leping töötati välja nende kontoris.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing