Cresco juhid lahkusid eriarvamuste tõttu

Viktoria Korpan 02. märts 2001, 00:00

?Me ei ole enam seotud Balti Cresco Investeerimisgrupiga ega Cresco Väärtpaberite ASi nõukogu liikmed,? ütles endine Balti Cresco Investeerimisgrupi aktsionär Andres Rätsepp eile. ?Oleme seotud ASiga Cresco Ventures, varsti muudame selle firma nime ära. Mina olen selle firma juhatuses ja Indrek Rahumaa nõukogus,? selgitas Rätsepp.

Endised Balti Cresco Investeerimisgrupi aktsionärid Rätsepp ja Rahumaa teatasid eile, et alates selle aasta 23. veebruarist on nad tagasi astunud ettevõtte juhtorganitest ja müünud kõik neile kuulunud Balti Cresco Investeerimisgrupi aktsiad firma teistele aktsionäridele.

?Meil olid eriarvamused teiste aktsionäridega selle suhtes, kuidas peaks ettevõte edaspidi arenema,? põhjendas endine Balti Cresco Investeerimisgrupi juhatuse esimees Andres Rätsepp selles firmas osalusest loobumist.

?Oleme Balti Cresco Investeerimisgrupist lahkunud, müüsime osaluse maha teistele aktsionäridele,? kinnitas ka Indrek Rahumaa. ?Oma osaluse müüsime aktsionäridele, kes on ettevõttes varem olnud ? Olev Schultsile, Arne Kalmule ja Tõnu Laagile.?

Rätsepp ei soovinud avaldada tehingu hinda ega praegu kommenteerida, mis on tema edaspidised plaanid.

Oma praegustest tegemistest ei soovinud ka Rahumaa hetkel rääkida. ?Seda ei kommenteeriks veel,? sõnas Rahumaa.

Balti Cresco Investeerimisgrupi ASi tegevjuhtimise üle võtnud Olev Schults ütles, et firma omanikud ja tegevpartnerid vaidlesid pikaajalise perspektiivi küsimustes.

?Mõttevahetus Cresco arengu üle käis pikemat aega ning hakkas venimise tõttu juba vaidluseks muutuma,? lausus ta. Tulemusena kaugenesid tegevpartnerid juhtimisest ja see omakorda tingis vajaduse teha kiired muudatused.

Schultsi sõnul tekkis dilemma, kas Cresco jätkab iseseisva ja sõltumatu investeerimispangana või müüakse see maha või ühinetakse mõne rahvusvahelise institutsiooniga. Rätsepp ja Rahumaa pooldasid osalist müüki, kuid aktsionäride koosolek otsustas teisiti ja see tõigi kaasa muutused omanikeringis, selgitas Schults.

Aktsiate müügihinda ei soovinud Schults avalikustada, kuid ütles, et täna on Cresco omanikeks Tõnu Laagi juhitav Fablio, Arne Kalmu juhitav American Baltic Capital ja tema ise.

Edasise kohta märkis Schults, et Cresco oma tegevuse suunda ei muuda. Endiselt jätkab see investeerimispanganduse teenuse pakkumist. ?Järelturul oleme arusaadavatel põhjustel oma aktiivust vähendanud, senisest suuremat tähelepanu hakkame aga pöörama varahaldusele. Kõrgtehnoloogilised projektid on eeelistatud, kuid senisest vähem pöörame tähelepanu -nterneti- ja IT-tööstusele,? selgitas ta.

Koos LHV, Suprema, Hansabank Marketsiga Eesti suuremate investeerimispankade sekka kuuluv Balti Cresco Investeerimisgrupp on internetifirma XXL.EE kontrollpaki omanik, talle kuulub 17 protsenti lennufirma Estonian Air aktsiatest, samuti ollakse Tallinna Väärtpaberibörsi aktsionär ja ehitusfirma FKSM aktsionär.

Lisaks on Crescol osalus laevafirmas ESCO Holding ehk Eesti Merelaevanduses.

Koos ASiga Küberneetika on Cresco infoturbefirma Privador omanik, mis tegeleb muuhulgas nn avaliku võtme infrastruktuuri väljatöötamisega.

Balti Cresco Investeerimisgrupp on ka Tallinna Soojuse erastamisnõustaja ning Eesti Raudteed erastada soovinud Eesti ärimehi koondava ASi RER nõustaja.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing