Sõõrumaale miljard juurde

Sulev Oll 07. märts 2001, 00:00

Majavalitsustepaketile parima, 22,9 miljoni krooni suuruse ostupakkumise teinud Tartus registreeritud OÜ Majatek enamusosalus kuulub samuti pakkumise teinud ASile ESS Kinnisvarahooldus, mille omanikeringis on ka Urmas Sõõrumaa.

Põhjusi, miks osaliselt kattuva omanikeringiga firmad ühel ja samal konkursil osalesid, kommenteeris OÜ Majatek nõukogu esimees Heigo Kaldra sõnadega: ?Miks mitte.?

Veel eelmisel aastal Tallinna abilinnapeana töötanud Kaldra kinnitas, et Majatek teeb tööd võimaluse nimel esitada pakkumine ka kahele ülejäänud paketile. Kui Majatek needki pakkumised võidab, omandab ta umbes 30% Tallinna turust, mille käivet Tallinna abilinnapea Ivar Virkus hindas aastas miljardi krooni suuruseks.

Hetkel on suur osa müüki pandud 12 majavalitsusest Virkuse sõnul pankrotieelses seisus, paari firma pankrotimenetlus on käimas. Nii kuulutab Tallinna linnakohus 9. märtsil välja otsuse ASi Mustamäe Kinnisvarahaldus pankrotiavalduse suhtes, mille esitas AS Tallinna Vesi. Viimase nõukogu juhtis veel eelmisel aastal Heigo Kaldra.

Virkuse sõnul suudaksid asjatundjad ka pankrotiohus majavalitsused kasumit teenima panna. ?Linn on olnud äärmiselt halb peremees,? tunnistas Virkus. ?Ja majavalitsusi ei osteta mitte niivõrd majandustulemusi kui lepinguportfelle silmas pidades.?

Lisaks ostusummale nõuab linn iga paketi eest 15 miljoni krooni suurust garantiid, et tagada ASile Tallinna Soojus ja ASile Tallinna Vesi arvete maksmine ning elanikele teenuste osutamine. Virkuse sõnul piisab tagatiseks pangagarantiist.

Pakkumise osalistel on kolme päeva jooksul pärast võitja teatamist õigus enampakkumine vaidlustada.

Seni protestinud ASi Micro Bowling seisukohti, nagu poleks firmadel võrdseid võimalusi info saamiseks majavalitsuste kohta, pidas Ivar Virkus alusetuiks. ?Siin võib aimata lihtsat väljapressimisskeemi,? kommenteeris ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing