Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Mõis surub patriotismi tõttu raudteed kanadalastele

Raimo Ülavere 07. märts 2001, 09:40

Tallinna linnapea Jüri Mõis teatas eile, et Põhja-Ameerika raudteekompanii Canadian Pacific Railway huvitub Eesti Raudtee erastamisest, mistõttu tuleb erastamisläbirääkimised läbikukkunuks tunnistatud RailEstoniaga taastada, kirjutab tänane Äripäev.

RailEstonia püsib võistluses Eesti Raudtee enamusaktsiate pärast veel konkurentsis, sest Põhja- Ameerika raudteekompanii Canadian Pacific Railway (CPR) juhtkond vahetati äsja ümber inimeste vastu, kes tahavad asuda RailEstonia strateegiliseks investoriks, teatas Mõis.

?RailEstonia jaoks on rong juba läinud,? ütles eile peaminister Mart Laar. ?Hea, et raudtee erastamise eelläbirääkimiste esimene etapp lõppes ilma lolli tehinguta.?

Mõis nimetas ebaõiglaseks kahtlustusi, et ta on raudtee erastamisega tegeledes isikliku kasu peal väljas, sest tema lähtub missioonitundest ja patriotismist. ?Raudtee erastamise puhul ei räägi me mingisugusest kommirahast, vaid 1,7 miljardist kroonist,? lausus ta. ?Mina olen Eesti Vabariigi kodanik, poliitika- ja majandusinimene, kes tahab, et riik teeniks raudtee müügist võimalikult suurt tulu.?

Tänase Äripäeva artiklit saad lugeda <#siit=http://www.aripaev.ee/1878/uud_uudidx_187804.html>

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing