Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Välisministeerium otsib Balti riikidega lepitust tulumaksuvabastuse osas

13. märts 2001, 11:44

Välisministeerium otsib Balti riikidega lepitust topeltmaksustamise vältimise lepingute osas ning on saatnud Lätile ja Leedule meie uut tulumaksuseadust selgitavad dokumendid.

Jaanuaris saatsid Läti ja Leedu esindajad Eesti valitsusele märgukirjad, milles väitsid, et uus tulumaksuseadus ei kuulu enam topeltmaksustamise vältimise lepingu alla, mis praegu vabastab Eesti ettevõtete poolt Läti-Leedu ettevõtetesse reinvesteeritud kasumi tulumaksust.

Aare Kurist Pricewaterhouse-Coopersist on Äripäevas seisukohta avaldades öelnud, et uus tulumaksuseadus motiveerib näiteks lätlasi ja leedulasi asutama Eestisse äriühingu ning rahvusvaheliste maksulepingute abil kantima Lätis ja Leedus tekkiva kasumi Eestisse. ?Seetõttu on ka üsna ootuspärane, et Läti ja Leedu valitsus ei lase endale liiga teha, vaid muudavad või lõpetavad olemasolevad maksulepingud Eestiga.?

Taavi Toom välisministeeriumist ütles, et nüüd jääb üle oodata vaid Läti ja Leedu seisukohta. Lisaks on välja töötamisel ka tulumaksuseaduse inglisekeelne tõlge.
Senimaani pole ükski teine riik veel Eesti uue tulumaksusüsteemi vastu häält tõstnud.

Leedu on ilmutanud valmidust tänavu kaotada sarnaselt Eestiga ettevõtte tulumaks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing