Nasdaqil surnud kassi põrge

Peeter Koppel 14. märts 2001, 00:00

USA. Eilse kauplemispäeva alguses Nasdaqiga toimunut tavatsevad analüütikud tituleerida ?surnud kassi põrkeks?.

Nii nimetatakse mõningast tõusu pärast järsku langust, eeldades, et langev trend tõenäoliselt ei murdu. Põrge sai lisajõudu eile avaldatud veebruari jaekaubanduse müüginäitajatest, mis näitasid, et kahanev tarbijausaldus on hakanud tarbimist vähendama. Jaekaubanduse müük kahanes veebruaris üllatuslikult 0,2 protsenti, samas kui analüütikud olid oodanud mõningast tõusu. Turud tõlgendasid seda uudist positiivsena, sest see lisab tõenäosust, et Föderaalreserv võib 20. märtsil toimuval korralisel vabaturukomitee istungil baasintressi siiski 50 baaspunkti võrra kärpida. Spekulantide huviorbiidis olid kauplemispäeva alguses eelkõige viimase aja ühed suurimad kaotajad Cisco ja Sun.

New Yorgi börsil valitsesid erinevalt Nasdaqist kergelt pessimistlikud meeleolud ning isegi majandustsüklitest vähem sõltuvate sektorid, nagu farmaatsia- ja tubakatööstus, olid teist päeva järjest languses. Analüütikute hinnangul hoiab pikaajalisem raha praegu turult eemale, kuna pikaajalise raha paigutamise otsused tehakse siiski baseerudes fundamentaalnäitajatele ja praeguse seisuga ei viita hetkel ükski märk kasumite paranemise võimalusele lähiajal.

Helsingi börs alustas küll eilset kauplemispäeva langusega, kuid börsi juhtaktsia Nokia kosumine aitas turu päeva lõpuks tõusule. Nokia aktsia lõpetas 4,75 protsenti kõrgemal 24,51 euro tasemel.

Maailma suurima mobiili-tootja aktsia kosumise põhjuseks oli analüütikute arvamus, et kasumihoiatuse tõenäosus väheneb ning teiste mobiili-tootjate müüginumbrite vähenemine võib tähendada hoopis turuosa võitu Nokiale.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing