TOP 5 kodulehed üllatavad nõrkusega

Tõnu Tramm 14. märts 2001, 00:00

Äripäeva automüüjate TOP 5 kuuluvatest ettevõtetest on kodulehed vaid kolmel, millest Japauto lehekülje võib tuua kõigile teistele eeskujuks.

Viie parema automüüja seas ei ole oma kodulehekülge veel väljaspool Tallinnat asuvatel ettevõtetel. Ühest küljest on see mõistetav, sest omakandi inimesed teavad niigi, mida seal müüakse, teiseks on potentsiaalsete klientide seas vähem interneti kasutajaid, kolmandaks saab vajaliku info kätte ka importija koduleheküljelt. Tubli annuse usaldust lisaks kodulehekülg kindlasti aga ka väiksematele ettevõtetele. Seda enam, et tegemist on Eesti edukamatega.

Ülejäänud TOP 5 kolme ettevõtte puhul on aga teistest selgelt üle Japauto lehekülg. Selle külastajale ei tohiks küll jääda ühtegi vastamata küsimust, lehel navigeerimine on lihtne ja mugav ning teistel firmadel on sealt nii mõndagi õppida.

Küsides erinevatelt inimestelt, mida nad ühelt korralikult autofirma leheküljelt kõige rohkem ootavad, tõid kõik esile viis peamist kriteeriumi: toote tutvustus, hinnainfo, firma tutvustus, kontaktinfo ja lihtne aadress.

www.japauto.ee

Japauto, nagu ka Kommest Auto puhul on lehekülje aadress registreeritud müüja nime, mitte markide järgi, mis eeldab lisateadmisi. Avalehel leiab uudiseid ja sooduspakkumisi. Uudised sisaldavad Suzuki ja Seati autonäituste tulevikumudeleid ja kodumaiseid uudiseid, millest värskeim pärineb 10. veebruarist.

Ülevaade ettevõttest on täiesti piisav. Olemas on üldinfo, kontaktandmed alates juhtkonnast ja lõpetades raamatupidamisega, üldtelefon ja e-posti aadress. Tekitab usaldust. Sama kehtib ka edasimüüjate kohta. Esmapilgul jääb segaseks, miks edasimüüjate lingile klikates taas esilehele satub, alles hiljem taipad, et esiküljel asub Eesti kaart ja seal olevad nupukesed juhatavadki edasimüüja juurde. Info autode kohta on samuti laitmatu. See sisaldab ilmselt kõike, mida üks autoostja vajab. Hind, varustus, värvinäidised, lisaks väga põhjalik üldinfo auto kohta. Samuti on olemas piisav fotogalerii, mis näitab autot eest, tagant ja seest. Liisingu kohta on igati korralik kalkulaator, tarvis on vaid teada kehtivaid intresse ning need sisestada.

Lühidalt, see on kodulehekülg, mille loomisel on arvestatud üht: pakkuda praktilist ja asjatundlikku teavet, mitte lahutada surfajate meelt. Kui vaid teeninduse tunnihinna ka teada saaks, oleks raske enamat nõuda.

www.iauto.ee

n Üks mitmekülgsemaid lehekülgi, kus võib surfata tundide kaupa, kuid vaevalt autoostja sealt midagi kasulikku leiab.

Sümpaatsema mulje jätavad Volvo ja Renault? leheküljed, kus on nii autode, varustuse kui ka tehniliste andmete ülevaade.

Volvol on hinnakiri toodud esiküljele eraldi lingi alla, samuti on Volvol olemas varuosade otsing, mida teistel kodulehekülgedel pole silma hakanud.

Renault? lehekülg on ainus kolmest Info-Auto leheküljest, kust leiab põhjaliku kontaktandmete nimekirja ja koha, kus igaüks saab välja öelda Renault?st seda, mida ta autost arvab.

www.kommest.ee

Aadress on registreeritud firma, mitte müüdava margi järgi ja nõuab neilt, kes otsingumootorit ei kasuta, veidi lisateadmisi.

Koduleheküljele minnes on esimene link uudised, millest värskeim pärineb mullu novembrist. Mudelite all tehnilisi andmeid vaadates on ära toodud vaid hädavajalik: võimsus kW (meie inimene on harjunud rohkem hj hindama), kiirendus 0?100, tippkiirus ja keskmine kütusekulu. Ilmselt eeldaks tõsine ostja siiski enamat. Lisavarustus on seevastu väga piltlikud välja toodud. Hinnainfo on mudelite kohta täiesti piisav, teavet saab ka liisingufirmade kohta, kuid kalkulaatorit maksegraafiku arvutamiseks ei ole.

Positiivsema mulje jätab tehnohoolde osa. Olemas on nii nimed, numbrid kui ka tunnihind ning sooduspakkumised. Seda aga vaid Tallinna, Tartu ja Pärnu teeninduste kohta, ülejäänute kohta infot napib. Huvitav on info uute hooldusprogrammide kohta, samuti on olemas teeninduse tunnihind.

Lehekülje olulisim puudus on aga olematu teave ettevõtte töötajatest, telefonidest ja e-posti aadressidest.

  • Agdeck Auto
  • HAT Auto

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:06
Otsi:

Ava täpsem otsing