Pettunud puhkuseosakute ostjad pitsitavad firmat miljoninõudega

14. märts 2001, 08:08

Üle kümne Tallinna firmalt Holiday Club Corporation puhkuseosakuid ostnud kliendi kavatseb teha politseile kriminaalasja algatamiseks ühisavalduse, milles süüdistavad firmat neilt kokku umbes miljoni krooni väljapetmises, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Pean ühisavaldust kõige mõistlikumaks, sest mõne kliendi üksikud katsed politseisse avaldust teha on seni jäänud tähelepanuta,? ütles Tartu advokaat Mare Laur, kes esindab Holiday Club Corporationilt (HCC) raha nõudvaid kliente.

Ka ise HCC-lt raha tagasi sooviv Laur ütles, et avalduse tegemise tingib rahulolematus, sest puhkuseosakutes pettunud klientidel ei õnnestu neid enam firmale tagasi müüa.

?Antakse ainult lubadusi, mis seni pole vett pidanud,? ütles Laur. Tema sõnul soovitakse osak maha müüa seetõttu, et see ei tasu omanikule ära.

Nime avaldamisest keeldunud sadu tuhandeid kroone kaotanud perekond ühineb avaldusega seetõttu, et on raha tagasisaamise asemel saanud vaid lubadusi. ?Sama raha eest võinuksime sõita kuhu iganes ja palju kauemaks,? ütles pereisa. Praegu annab osak neile võimaluse vaid aastas nädal aega Hispaanias Tenerifel puhata.

Hispaania ja Soome taustaga HCC praegused juhid on olnud seotud ka eelmiste puhkuseosakuid müünud firmadega Erapuhkus ja Silves Holiday?s. Ka nende kliendid tunnistavad rahast ilmajäämist.

Tarbijakaitseameti hinnangul ongi osakuid müüvate firmade eesmärk leida lühikese tegevusaja jooksul kliendid, neile osakud müüa ja seejärel firma sulgeda, luua teise nime all uus firma ning tegevust jätkata.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing