Juhtmed minema nii arvuti kui telefoni tagant!

15. märts 2001, 00:00

Juhtmete kadumisest on räägitud nii firma arvutivõrgu kui telefonivõrgu lahendustes. Kuid miks mitte visata juhtmed ära nii telefonide kui arvutite tagant korraga?

Seni on olnud takistuseks suhteliselt kallis hind, kuid DECT tehnoloogiaga on see probleem peaaegu lahendatud. Lisaks raadiotelefonidele saab DECT tehnoloogia baasil tekitada ka mobiilseid raadioühendusega arvutitöökohti ja isegi ühendada andmesidevõrk mobiilidega.

Ascomi uue, 100% juhtmeta kontori sidelahendusel ongi mitmeid üsna kardinaalseid uuendusi, pilootprojekt on Eestis samuti läbitud ja esimene klient Hals Trading oma süsteemi tööle saanud.

Elektronposti võidukäik ärialases suhtlemises on viimasel ajal olnud küll peadpööritav, kuid juba sajandi püsinud telefon on jäänud ja jääb ka edaspidi selle kõrvale. Olemasolevate süsteemide hooldamisega aga on tihti probleeme ja nendest 2 enamlevinumat on järgmised:

  • Paigaldatud süsteemi vajalikud muudatused on vaja spetsialistilt tellida, seejärel teatud aeg oodata ja hiljem tehtud töö eest ka raha maksta. Lisakaablite vedamine olemasolevas kontoris on tihti tülikas ja rikub interjööri. DECT süsteemil antud probleemid puuduvad, kuna puuduvad juhtmed ja programmilised muudatused on tehtavad ka kaughooldusega või kliendil endal.

  • Kõne ununes mobiilile suunamata. DECT süsteem suunab teie äraolekul kõned kontorist automaatselt GSM telefonile. Olles kontoris ja võttes laadijast oma DECT telefoni tulevad kõned aga automaatselt kontoritelefonile. Käsitsi suunamisi vaja teha pole, kõik funktsioonid on eelprogrammeeritud.

Oluliseks uuenduseks juhtmeta kontorilahendustes on orienteeritus puhtalt wireless ehk traadita lahendusele. Juhtmeta töökoha maksumus on esimest korda saadud alla oma juhtmega venna oma, kusjuures kogu süsteemitelefoni funktsionaalsus on säilinud. Süsteemi vastava tarkvara võrra laiendades saab kogu kõneliikluse juhtimise tuua ka igal töökohal juba arvutiekraanile (näha teiste agentide hõivatust, suunamisi, konverentse, jaama mälu jne).

Kasutades Wireless tugijaama ja vastavaid PCMCIA kaarte saab DECT süsteemi baasosa baasil juhtmeta lahendada ka kogu arvutivõrgu andmeside.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing