Autoaabits sai väärika järglase

ÄP 16. märts 2001, 00:00

Paarkümmend aastat tagasi autohuviliste aabitsaks kujunenud raamatu ?100 autot? autor Margus-Hans Kuuse esitles kolmapäeval oma uut teost: ?Autod 1920?2000?.

Sedapuhku ei ole raamat kronoloogilises järjekorras autode loetelu, sest praegu puudub selleks puht praktiline vajadus. Margus-Hans Kuuse üritab oma uues teoses anda hoopis ülevaate auto kujunemisloost äsja lõppenud sajandil. Tõsi küll, sajand ei alanud sugugi mitte 20ndatega, küll aga võib just seda aega lugeda auto tööstusliku kujustamise alguseks.

Raamat on jaotatud erinevateks teemadeks. Sealt leiab ülevaate autode disainimisest, kere kujunemisest, aerodünaamikast, ustest ja luukidest, juhikoha arengust jne, jne.

Kõvakaaneline, ohtrate värvipiltide ja kvaliteetpaberile trükitud teos ei ole just odav. Poelettidel on raamatu hind 300 krooni ringis, Motorexilt saab osta 250 krooniga. Esialgne trükiarv on 2500 eksemplari, mis võrreldes ?100 auto? 15 000 tiraa?iga on suhteliselt tagasihoidlik arv. Kuid siis maksis raamat 3 rubla kopikatega, mis ei ole võrreldav praeguse 300 krooniga.

?Raske ennustada, milliseks on kujunenud autohuviliste suhe raamatusse, sest eestikeelse kirjanduse puudumise tõttu otsivad paljud autohuvilised teavet internetist. Samas on raamat aga midagi püha ja igavest, millele ei saa vastu ükski internetilehekülg,? lausus Margus-Hans Kuuse, kelle sõnul on paljutähenduslik seegi, et raamatu esitlus langes kokku emakeelepäevaga.

  • autor: Margus-Hans Kuuse
  • kirjastaja: Kirjastus Valgus
  • kujundus ja makett: Kersti Tormis
  • toimetajad: Sirje Laidre ja Helle Mets
  • trükiarv: 2500
  • hind: 300 kr (Motorexil 250 kr)

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:16
Otsi:

Ava täpsem otsing