Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eesti automaalrid Rollsi tasemel

Tõnu Tramm 16. märts 2001, 00:00

Paar aastat tagasi Eestisse toodud kahe Rolls Royc?i omanik ei soovi oma nime avalikustada. Küll aga on teada, et nende Eestisse toomine koos tollimaksude ja muude lõivudega ning taastamiskulud olid kokku ligi 820 000 krooni. Teisisõnu, ühe igati korraliku Mercedese hind. Ja mis peamine, kogu taastamistöö on teinud ära meie oma autospetsialistid.

Autod olid algselt ühe Saksa perekonna valduses. Kui perekonnapea suri, algasid Saksa kohtutes kaua kestnud vaidlused pärandi üle ning mõlemad autod seisid uue omaniku ootel 15 aastat kasutamata kohtu konfiskeerimislaos. Enne seda oli autosid kasutatud vaid paar aastat Euroopa teedel.

Pärast kohtu lõplikku otsust tõi 15 aastat Eestis elanud perekonna pärija autod Eestisse. Kuna nad vajasid pärast pikka seismist remonti, koondas omanik enda ümber asjatundjatest rühma, mis alustas taastustöid. Taastamisel jälgis rühm piinliku täpsusega tehase nõudeid, alustati koostööd Saksa, Hollandi ja Inglismaa Rolls Royce?i esindajatega, telliti kogu remondi- ja hoolduskirjandus. Uute vastu vahetati kõik vähegi kahtlust äratavad osad.

Omaette ettevõtmine oli autode värvimine. Ehkki autod ei olnud ei avariisse sattunud, roostes ega kriimustatud, oli nende värv tuhmunud. Tehase juhtnööride järgi kestnud värvimine kestis Paldiski maanteel asuvas värvimistöökojas 4 kuud. Mõlemale autole kanti selle aja jooksul mitme kihina peale 30 kilogrammi värvi. Tulemuseks on see, et auto vastab täielikult rahvusvahelise autonäituste viiele tärnile, ehk autod on on oma välimuselt ja tehniliselt sama korras kui oleksid äsja tehaseväravast väljunud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:16
Otsi:

Ava täpsem otsing