Pihuarvuti vähendab vea ohtu

Tanel Raig 20. märts 2001, 00:00

Veebruari lõpus täies koosseisus tegevust alustanud Pauligi müügiorganisatsioonis hakati kohe ette valmistama projekti pihuarvutite kasutamiseks müügimeeste töös. Paulig Baltic investeeris 80 000 krooni, mis sisaldas seitset pihuarvutit IBM Work Pad 3c ja pihuarvutitelt tellimusi vastu võtvat keskarvutit. Paulig Baltici müügiorganisatsiooni juht Raul Nappa on kindel pihuarvutite kasutamise plussides: ?Tellimuse kohene edastamise võimalus annab logistikapartnerile pikema komplekteerimise aja ja väldib seega vigu komplekteerimisel,? lausub ta. Ta nendib, et lõpptulemusena tagab see olukorra, kus kauplusesse jõudnud kaup vastab saatelehele, eksimusi ei ole ja kauba saab kohe müüki panna.

Pihuarvutite kasutamise plussidest annab Pauligile kindluse eeskujuks võetud hulgifirma Smarteni projekt, kus müügimehed külastavad kliente pihuarvutitega juba möödunud aasta oktoobrist.

Smarteni logistikadirektori Martin Petjärve sõnul tingis pihuarvutite kasutuse neli põhjust: suurendada oli vaja müügimeeste külastuste arvu, vähendada faksi saatmisele kuluvat aega, sellega kaasnevaid vigu (kehvasti loetav, inimlik eksimus sisestamisel) ning tööjõukulusid faksiga saabunud tellimuse sisestamisel infosüsteemi. Petjärve hinnangul tasub 200 000 kroonine investeering end 1,5 aastaga. ?Arvestades kiiresti arenevat IT- maailma, peame loodud tehnoloogilise lahenduse pikkuseks kuni kolm aastat,? lisab ta.

Praegu töötab Smartenis pihuarvutitega 13 müügimeest, lähitulevikus kasvab nende arv veel kuue võrra.

Valida oli kolme põhilise töökeskkonna vahel: PalmOS, Win CE ja Epoc.

PalmOS on kasutusel väga paljudes pihuarvutites, alates odavatest Palm?idest ja Handspringidest, kuni väga võimsate ja rikkaliku lisavarustusega Symbol seadmeteni.

On väga riskantne arendada pikaajaliseks kasutamiseks mõeldud süsteemi, kui uued operatsioonisüsteemi versioonid võivad põhjalikult muutuda. WinCE jäi meie valikust välja, kuna Microsofti puhul on API-liides (reeglistik, mille alusel rakendusprogramm saab operatsioonisüsteemilt teenuseid) põhjalikult muudetud ja see erineb täielikult eelnevast versioonist. See on potentsiaalne risk süsteemi arendamisel. Lisaks oli valiku hetkel WinCE ligi kaks korda kallim kui Palm.

Epoc on hetkel ja oli ka meie valiku hetkel vähe levinud. Epoc?i süsteem on oma arenguvõimalustelt ka nõrgem.

Nokia Communikaator aga oli täiesti uus ilma igasuguse taustata toode, millel puudusid arvestatavad arendajad.

Kõiki neid asjaolusid arvestades langes valik PalmOS?ile. Riistvarast valisime Palmi III ja Palm V mudelid, mis rahuldasid Smarteni vajadusi ning hinna ja kvaliteedi suhe oli momendil parim.

Vt. ka joonist: Müügimehe tööst kaob aega raiskav ja vigu tekitav faksiaparaat

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:17
Otsi:

Ava täpsem otsing