Levicom, Uninet pole nõus ET pakutud hindadega

Inno Tähismaa 21. märts 2001, 19:27

Sidefirmade OÜ Levicom Broadband (Tele2) ja AS Uninet juhid ei ole nõus täna välja pakutud AS Eesti Telefoni ja teiste võrkude sidumishindadega regionaalsel tasandil 18 senti ja kohalikul tasandil 14 senti minutist, teatas Unineti esindaja.

Unineti teleteenuste direktor Ardi Aolaid tunnistas, et on näha, et Eesti Telefon on aru saanud läbirääkimiste vajadusest ning asunud otsima kompromisse. 'Täna välja pakutud lahendustega ei kiirusta Uninet nõustuma - vaatame, mida toob homne päev,' ütles ta.

Levicomi juhatuse esimees Ivar Lukk möönis, et kuigi tänasel kohtumisel avaldas ET lootust, et ei kehtesta diskrimineerivaid tariife, on täna teavitatud sidumishindade näol tegemist sama pakkumisega, mille Eesti Telefon edastas operaatoritele eelmise nädala reedel.

Lukk ütles, et ET välja pakutud võrkude vastastikuse sidumise tariifid ei vasta seaduses ette nähtud tingimustele ning operaatorid ei saa neid tingimusi aktsepteerida. Väljapakutud sidumishinnad on isegi kuni 75% kõrgemad kui seaduses ette nähtud.

Seaduse järgi ei tohi sidumistariifid olla kõrgemad kui 15% kehtivast kõnehinnast. Praeguse 68sendilise riigisisese kõne puhul teeb see sidumishinnaks 10 senti minutist. 1. aprillist kehtiva 34sendilise tariifi puhul aga 5 senti minutist. Eesti Telefon peab nii madalaid sidumishindu selgeks kingituseks teistele sidefirmadele. Nii madalaid sidumishindu puudutav seadusemuudatus läks riigikogus vaikselt läbi nädal aega tagasi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing