Pihuarvutiga alusta juhendist

Kaido Einama 22. märts 2001, 00:00

Tavakasutaja ei pruugi näiteks teada, et enne arvutiga ühendamist tahab Windowsi taskuversioon Pocket PC laua- või suurest sülearvutist leida Microsofti tarkvara Activesync. Avades aga käsiraamatu (või Compaqil kaasas oleva lühijuhendi, mis on demo-CD kaanel) selgub, et enne pole põhjust pihuarvutit teistega suhtlema panna.

Peale Activesynci installeerimist hakkab Compaqi pihuarvuti infrapunase side kaudu kalendrit ja aadressiraamatut sünkroniseerima lauaarvuti Outlookiga. Hewlett-Packardi pihuarvuti aga mingil põhjusel pärast korduvaid katseid esialgu sidet üles ei võta. Vaid paralleelliidese kaudu saab oma kontaktid taskuabilisse laetud.

Pocket PC operatsioonisüsteem Microsoftilt on muutnud pihuarvuti töökeskkonna lauaarvuti omaga väga sarnaseks: faile saab lauaarvutist (või nn. ?emaarvutis?, kuna ka sülearvuti võib olla pihuarvuti partneriks) kopeerida, kustutada, liigutada, ümber nimetada.

Kaasasolevatelt CDdelt tarkvara lisamine on lihtne mõlemal pihuarvutil ja ei erine suurt tavalise programmi installeerimisest lauaarvutis. Veebilehekülgi näitasid pihuarvutid üsna tõetruult. Äripäeva uudiste PDAdele mõeldud lehekülg aadressil www.aripaev.ee/palm nägi mõlemas pihuarvutis ühtemoodi välja.

Kui aga vaadatavat pilti veel täpsemalt võrrelda, siis ilmnes Compaqi arvutil eelis ? loetavus oli parem. Ehk on see sellest, et seade on varustatud valgussensoriga, mis reguleerib ekraani heledust vastavalt valgustusele.

Compaqi arvutis ekraanile kirjutades selgus, et hiljem märkmeid (notes) suures arvutis vaadates on osa joonistusi ja tekste segi läinud.

Mõlemal pihuarvutil on neli nuppu, kuid lisaks on Compaqil ka viie positsiooniga nn. navigatsiooninupp, mis asendab kitsastes oludes pliiatsiga puutetundlikul ekraanil tippimist. Hewlett-Packardi neljal nupul tundusid olema vajalikumad funktsioonid: Home, Contacts, Calendar ja Tasks peaksid tõesti olema kõige vajalikumad asjad, mida kasutada, Compaqil on aga kaks nuppu Qmenu ja Qstart suhteliselt vähe vajalikud, üle jäävad kaks nuppu vaid kalendri ja kontaktide jaoks.

Kasutusmugavuselt ja tehnilistelt näitajatelt tundub parem olevat siiski Compaq iPaq just oma parema ekraani, ühendusvõimaluste ja pikema aku elueaga.

Hewlett-Packardi Jornada 548 eeliseks on ilma lisamoodulita sisseehitatud Compact Flash kaardipesa, muus osas kipub ta Compaqi iPaqile alla jääma.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing