Uus laenugarantii andja KredEx avab täna oma kontori

22. märts 2001, 14:34

Riiklike sihtasutuste liitumisreformis loodud Krediidi ja Ekspordi Garanteerimise Sihtasutus KredEx avab täna kontori Tallinnas Magdaleena tänaval.

KredEx on juhataja Maive Rute sõnul lõpetanud varem tegutsenud kolme sihtasutuse ühendamise ning üle võtnud varad ja kohustused. Senised sihtasutused Ekspordi Krediteerimise ja Garanteerimise Sihtasutus, Ettevõtluse Krediteerimise Sihtasutus ja Sihtasutus Eesti Eluase on tänaseks tegevuse lõpetanud ja registrist kustutatud.

Varem tegutsenud sihtasutused väljastasid põhiliselt laene. KredEx on üle läinud erinevatele garantiitoodetele ja laene ei anna.

Garantiisid kasutatakse kolme ülesande täitmiseks: parandada väikeste ja keskmiste ning alustavate ettevõtete ligipääsu kapitalile; toetada ettevõtete pingutusi ekspordi suurendamiseks ja uutele turgudele minekuks; suurendada eluaseme soetamiseks ja renoveerimiseks raha kättesaadavust.

Lähiaastatel on KredEx Rute sõnul võimeline toetama ligikaudu 500 mln krooni suurust laenuportfelli. Laekunud on esimesed garantiitaotlused laenudele kogusummas ca 30 mln krooni.

Kredexile ei tehtud 2001. aastaks eraldist riigieelarvest, kuna liidetud sihtasutus saab toimida varem välja antud laenude tuludest.

Kredexi kontori avamisel osalevad majandusminister Pärnoja, KredExi nõukogu liikmed, ettevõtlusühingud ja panganduse esindajad. Samuti külastavad Kredexit teise sihtasutuste reformi käigus tekkinud institutsiooni Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhtkond ja nõukogu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing