Hansapanga aktsia viie kuu madalaimal

Raivo Sormunen 27. märts 2001, 00:00

Tallinna börsil kujunes kauplemine eile järjekordselt väikeaktsionäride pärusmaaks. Börsipäeva käive oli 79 tehingu juures väga väike ja ei küündinud isegi 4 miljoni kroonini. See teeb keskmiseks tehingu suuruseks vaid umbes 50 000 krooni, mille sarnast pole Tallinna börsil sel aastal veel nähtud.

Samas ei saa öelda, et väike kauplemisaktiivsus ilmestas eile vaid koduturgu. Suured tegijad puudusid eile ka Venemaa aktsiaturul ning ka Soomes oli kauplemisaktiivsus võrreldes tavapärasega mannetult tagasihoidlik.

Rohkem kui miljoni krooni eest kaubeldi eile Tallinna börsil vaid Hansapanga aktsiaga, mis sulgus viimase viie kuu madalaimat taset tähistaval 130,25 kroonil ehk 0,6 reedesest tasemest madalamal.

Euroopa telekomisektori aktsiate üle 4 tõusule vaatamata oli eile rõhutud seisuses ka Eesti Telekomi aktsia, mis tugevnes päevaga vaid 0,7, sulgudes 68,50 kroonil.

Kõik börsid on jälgimas USAs toimuvat. Kui seal turg veidigi stabiliseeruks ja näitaks vähemalt kolme-, neljapäevast ülesminekut, ei pääseks tõusust ka kohalik Tallinna börs. Suuremat stabiilsust on aga praegusel närvilisel ajal liiga palju soovida.

Kuigi fundamentaalnäitajad muutuvad aktsiahindade langedes aina atraktiivsemaks, ei oma need investorite jaoks hetkel erilist tähtsust. Suuremat rolli hakkavad need mängima lähema kolme nädala jooksul, mil esimesed Tallinna börsi ettevõtted peaks hakkama avaldama oma esimese kvartali majandustulemusi. Aprilli keskel või veidi varem läheb täpselt samal põhjusel huvitavaks ka teisel pool suurt lompi, kus börsiettevõtete kvartalitulemused annavad sihi, kuhu poole maailma börsid edasi tüürima hakkavad.

Kokkuvõttes puudus Tallinna börsil noteeritud aktsiatel eile konkreetne liikumissuund ning aktsiad liikusid enam-vähem reedeste sulgemishindade juures. Ükski aktsia ei muutunud võrreldes oma reedese sulgemishinnaga rohkem kui protsendi.

Peaaegu jäi omadega nulli ka Äripäeva indeks, sulgudes 435,89 punktil elik 0,06 reedesest tasemest kõrgemal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing