Eesti saab oma Serenad

Heli Lehtsaar 28. märts 2001, 00:00

Oktoobris avatav Tartu tervise- ja veekeskus on Baltimaade suurim ja unikaalseim, selles on rohkem veeatraktsioone kui Keila keskuses.

Tartu veekeskuse trumbiks on 50 meetri pikkune kümne rajaga bassein, mis võimaldab seal korraldada rahvusvahelisi üritusi. Lisaks suurele basseinile on veekeskuses kaks lastebasseini, kaks 55 meetri pikkust liurada, lainetekitajad ning koopad, mille avauste ees on kosed. Proovida saab ka vastuvoolu ujumist. Vastuvooluefekti tekitamiseks on ujulas spetsiaalne aparaat.

Keila tervisekeskus avatakse juba märtsi lõpus ning ka seal on 55 meetri pikkune allalaskmistoru ning lainetekitajad. Nagu Soome Serena veelõbustuspargis saab ka Keila tervisekeskuses suvel vabas õhus supelda. Täiskasvanute ujumisbassein on Keilas 25 meetri pikkune ja 8 rajaga, lastele on eraldi bassein.

Novembris valmivas Saku suurhallis on Baltimaade suurim saal kultuuri-, äri- ja spordiürituste korraldamiseks. Suurhallis on 7100 istekohta, kuid erinevate ürituste pealtvaatajaskond võib olla maksimaalselt 10 000.

Lilleküla, Kotka ja Tehnika tänava vahelisele tühermaale ehitataval jalgpallistaadionil loodetakse esimene mäng pidada juba 2. juunil. Anne Samarüütel FC Florast lootis, et selleks ajaks on staadion mängukõlbulik, lõplik valmimine jääb siiski järgmisesse aastasse. Uus staadion on esimene spetsiaalne rahvusvahelistele nõuetele vastav jalgpallistaadion Eestis, kus tribüün asub otse muruväljaku ääres.

Vt. ka joonist: Valik 2001. aastal valmivaid spordirajatisi Eestis

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:06
Otsi:

Ava täpsem otsing