ESSi võit ja Sõõrumaa nõukogus olek on kokkusattumus

28. märts 2001, 13:49

Tallinna Soojuse juht peab turvakonkursi võitnud ESSi omanike ringi kuuluva Urmas Sõõrumaa samaaegset kuulumist soojafirma nõukogusse kokkusattumuseks.

Tallinna Soojuse juhatuse esimehe Jaak Ziugovi sõnul on kokkusattumus, et Tallinna Soojuse nõukogu liige Urmas Sõõrumaa on ka ESS Eesti üks omanikest. 'Ei oska kommenteerida, kas antud juhul on tegemist huvide konfliktiga,' lisas ta.

Samas lausus Ziugov, et ESSi valinud riigihankekomisjoni ettevõtte nõukogu liikmed ei kuulunud ning läbirääkimistel Sõõrumaa ei osalenud. Samuti pole keegi komisjoni otsust vaidlustanud, märkis ta.

Korruptsioonivastase seaduse kohaselt on huvide konfliktiga tegemist juhul, kui ametiisik peab tegema töö- või teenistuskohustuste raames otsuse või osalema
otsuse tegemises, mis oluliselt mõjutab tema enda, lähisugulaste või -hõimlaste või juriidiliste isikute majandushuve kui juriidiliseks isikuks on näiteks aktsiaselts, mille aktsionär või juhatuse või nõukogu liige on ametiisik või tema lähisugulane või -hõimlane.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing