Euroopa Keskpank intresse vist ei tõsta

Tõnis Oja 29. märts 2001, 00:00

Euro kurss kukkus eile peaaegu kolme kuu madalaimale tasemele, sest tundub, et inflatsiooniline surve eurotsoonis ei luba Euroopa Keskpangal veel täna baasintresse alandada.

Eile pärastlõunal langes Euroopa ühisraha 0,885 dollarini, mis teeb USD kursiks 17,68 krooni. Võrreldes hommikuga, kui algas kauplemine Euroopa valuutaurgudel, oli euro nõrgenenud ühe, eilse pärastlõunase tasemega koguni poolteist protsenti. Eesti Pank fikseeris eilseks ametlikuks dollari kursiks 17,64 krooni, mis on 1,12 protsenti teisipäevasest keskpanga kursist kõrgem.

Euro nõrgenemise põhjuseks on raha pakkumine eurotsoonis, mis kasvas veebruaris oodatust rohkem. Raha pakkumine on kõige olulisem näitaja, mille järgi Euroopa Keskpank hindab inflatsioonilist survet majandusele. Keskpanga kõrged ametnikud on viimastel kuudel pidevalt korranud, et inflatsiooniline surve ei luba keskpangal baasintresse langetada.

Analüütikud prognoosivad, et Euroopa Keskpank vaatab endiselt ühisraha nõrgenemist kõrvalt. Montreali Panga valuutaturgude direktor Susan Stern lausus uudisteagentuurile Bloomberg, et mitte midagi tegemine nõrgestab eurot endiselt. Tema soovitaks siis, kui euro kurss tõuseb, seda müüa.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing