Ilmnes Pärnoja järjekordne vale

29. märts 2001, 16:46

TTÜ Keemia Instituut pole saanud majandusministeeriumist järelpärimist vigase määruse võimalike mõjude kohta, ehkki majandusminister Mihkel Pärnoja on seda pressiteates ja ka suuliselt väitnud.

Keemia Insituudi direktor professor Jüri Kann ütles, et kogu post käib tema laualt läbi, kuid majandusministeeriumi kirja pole selle hulgas olnud.

Professor Kanni sõnul on vale happesuse piirnormi näol vedelkütuste kvaliteedinõuetes tegu kahetsusväärse veaga ja kogu selle loo ümber käib teme hinnangul mingi kummaline mäng.

'Kui keemiaõppejõust minister ütleb, et pärast kütusest värvi eemaldamist happe abil saab seda ka uuesti neutraliseerida, pole ta tõenäoliselt asjasse süvenenud või on lihtsalt süüdimatu,' leidis Kann ja lisas: 'Hape ei lõhu indikaatorainet ja sel juhul tuleb värv tagasi.'

Keemiaprofessori hinnangul ei oska majandusministeeriumi spetsialistid teha ümberarvutusi kaalult mahule. 'Kui nad seda ei oska, ei tohiks ka teadlasi ignoreerida, näiteks meie majas oskab seda igaüks,' selgitas ta. Tulemusena on uus happesuse norm 5mgKOH 100 kuupsentimeetri kohta kõvem kui vastav euronorm, märkis ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing