Vaeste-Tiskre väikeeramud kerkivad novembrist

29. märts 2001, 08:33

Aaviku ehk nn Vaeste-Tiskre elurajooni väikeeramute ehitajaks valitud AS KMG Ehitus plaanib majade ehitamist alustada novembris ning tuleva aasta kevadel peaks esimesed 12 maja valmis olema, kirjutab Postimees.

Komisjoni kuulunud Tallinna elamumajandusameti juhataja Jaan Kurm ütles, et tehtud valikut kaalub eeloleval kolmapäeval linnavalitsus ning selle heakskiitmise korral sõlmib linn KMG Ehitusega ala hoonestamiseks lepingu.

Ta lisas, et linn alustab seejärel ala hõlmava detailplaneeringu muutmist ning sügisel peaks jõudma ala projekteerimise ja teede ehitamiseni.

Kurm ütles, et KMG Ehituse trumpideks teiste konkursil osalenud nelja firmaga võrreldes oli soodne hind ja hea arhitektuurne lahendus. Paremuselt teiseks pakkujaks valis komisjon Merko Ehituse.

KMG ehitusdirektor Tiit Nurklik ütles, et firma seniste kavade kohaselt algab majade ehitamine novembris ning kevadel peaks 12 esimest maja valmis olema. Nurkliku sõnul tulevad majad puitkarkassiga ning väljast on kaetud voodrilaudadega.

Seest on seinad kaetud kipsplaadiga ning majadesse tuleb elektriküte. Konkursil käis KMG välja neli majatüüpi, mille suurused kõikusid 92,5-155,4 ruutmeetri vahel, nende maksumus jääb vahemikku 685 000 krooni kuni veidi üle miljoni.

Kokku ehitab firma Tiskres asuvale 8,7hektarilisele alale 84 eramut, viimased peaksid esialgsete kavade kohaselt valmima 2003. aasta mais.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing