Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Börsikäive vajumas turgude langusega

Raivo Sormunen 04. aprill 2001, 00:00

Maailma majanduse ebastabiilsuse ja välisbörside allakäigu tulemusena oli eile Tallinna börsil kerge negatiivse meelestatusega väheaktiivne börsipäev.

Börsisüsteemi käive ületas investorite huvipuuduse ärakukkumise tõttu eile vaevu 5 mln krooni joone.

Sten Sumberg Supremast ütles Äripäevale, et börsi passiivsus on eelkõige tingitud institutsionaalsete investorite väiksest kauplemishuvist. Välisturgude nõrkus on muutnud investorid ettevaatlikumaks, kuid madalad ja atraktiivsed hinnatasemed pole institutsioone pannud turult väljumisele mõtlema, sõnas Sumberg.

Eile oli börsi enim kaubeldud väärtpaber Hansapanga aktsia, mis näitas pärast nelja päeva pikkust tõusu väikest odavnemist, sulgudes 133,75 kroonil ehk 0,2% eilsest sulgemishinnast madalamal.

Hansapanga aktsia võib Sumbergi sõnul tänu Leedu Hoiupanga erastamisprotsessile küll veidi tõusta, kuid mitte eriti jõuliselt.

Pikemas perspektiivis oleks aga investeerimispanga Suprema hinnangul positiivne erastamisotsus ja Leedu Hoiupanga enda kätte saamine ülioluline just tulevikuplaanidega Hansapanga aktsia investoritele.

Aktsia atraktiivsust tõstaks aga ennekõike ikkagi välisturgude stabiliseerumine ja panga saatus SEBi ja Swedbanka ühinemise valguses.

Välisturud ja rahunemine aga kokku ei kuulu. USA turud läksid eile õhtul tehnoloogiasektori kasumihoiatuste tõttu taas kibekiiresse langusesse ja positiivse trendi tekkimist oleks ka Tallinna börsilt palju tahta.

Eesti Telekomi aktsia võttis eile langevate Euroopa telekomisektori aktsiate taustal ka ise sarnase tee jalge alla, odavnedes päevaga 1,5% ning sulgudes 67,25 krooni tasemel.

Telekomisektori firmade mure kolmanda põlvkonna mobiilside arengusse investeeritud meeletute summade pärast, millest negatiivsemate stsenaariumide alusel mitmed telekomifirmad kunagi välja ei saa, morjendavad ka Eesti Telekomi väljavaateid. Sektori arengu kasvu pidurdumine maailmas pidurdab telekomisektori käekäiku tahes-tahtmata ka Eestis.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing