Kolmapäev 26. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Viimsisse jõudis odav traadita internet

ÄP 05. aprill 2001, 00:00

Seni isegi tavalist telefoniühendust kaua oodanud Viimsi ja selle ümbruse elanikud saavad nüüd tellida traadita interneti, mille kuumaks sarnaneb ADSLi odavamate pakettide omaga.

Erakliendile pakub Viimsi Online kortermajas püsiühendust kuni 2Mb/s kuumaksuga 450 krooni, liitumine maksab 500 krooni. Kliendil on arvutis ainult võrgukaarti vaja.

Firmadele pakutakse kahte sorti lahendusi. Ärimajades on võimalik liituda lairibaühendustega, mis ei nõua rohkem kulutusi kui võrgukaarti arvutis ja mitme arvuti puhul hubi või switchi olemasolu. Firmadele , kellel on oma maja või majade kompleks, pakutakse 2,4GHz sagedusel raadiovõrguga liitumist.

Hetkel katab raadiovõrgu leviala Viimsi keskuse ja natuke Meriväljast. Leviala laiendatakse Rohuneeme ja Merivälja suunas. Plaanis on katta kõik enamasustatud kohad raadiovõrguga ja kortermajad odava Ethernet võrgul baseeruvate lahendustega.

Hetkel kasutab Viimsi Online Eesti Telefoni välisühendust kiirusega 2Mb/s, TIX-LANi ehk kõiki teenusepakkujaid ühendava sõlmega on plaanis liituda suve lõpuks või sügiseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:20
Otsi:

Ava täpsem otsing