Börsiülevaade: kukkumine asendus stabiliseerumisega

05. aprill 2001, 15:26

Eile mõõdukalt kasvanud kauplemise maht jäi Tallinna Väärtpaberibörsile püsima. Õigemini oleks öelda, et kauplemise aktiivsus ja maht oli eilsega võrreldes praktiliselt sama.

Börsipäeva käibeks kujunes 108 tehingu juures ligi 11 mln krooni.
Enim kaubeldud oli Hansapanga <GR#EE.HP>aktsia, mis 6,3 mln kroonise käibe tegi veidi eilsest kaotusest tagasi, sulgudes 131,89 kroonil ehk 0,9% eilsest kõrgemal.

Tänased uudised selle kohta, et Leedu Hansabankas on Leedu maksupolitsei sõnul rahapesuga seotud võib peaasjalikult olla tingitud Hansapanga ja Leedu Hoiupanga erastamistehingust.

Kuna Hansapank oli ainuke, kes tegi erastamisprotsessis pakkumise, tundus et siiani antud tehingus paremad kaardid Hansapanga käes. Seda vaatamata sellele, et Leedu kõrgemad institutsioonid tundsid pidevalt muret Leedu pangandusturu kontsentratsiooni pärast, juhul kui Rootsi SEB ja Swedbank ühinevad.

Pärast eilset negatiivset börsipäeva toimus täna turul stabiliseerumine.

Aktiivsemalt kaubeldud Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia püsis seal, kuhu ta eile oli päevaga vajunud ja sulgus 64,75 kroonil.

Telekomisektor ja kogu tehnoloogiasektor on hetkel läinud Euroopa turgudel aga juba päris korraliku tõusu. Põhjuseks peaasjalikult tehniline korrektsioon peale kaua kestnud tugevaid langusid.

Tugevalt peaks alustama ka USA turud, mis näitab et närvilisus ja teadmatus edasise suhtes püsib.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing